Nigella Sativa L (FARA E ZEZE) alternativë potenciale kundër COVID-19?

0
Identifikimi i komponimeve nga Nigella Sativa si frenues/inhibitor të rinjë potencial ndaj koronavirus (Covid-19): Studim/perspektiv Molekular. Përhapja e pandemisë...

Si të bëhet krasitja e pemëve? Ja këshilla nga ekspertët

0
Ne krasitje, çdo dege e pemës paraqitet si një rast i veçante. Prandaj nuk ka receta qe te zbatoje krasitësi. Megjithatë duke u nisur...

8 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Sot më 13 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 255 mostra të marra...

Ëmbëlsirë me hurma dhe arra, pa gjalpë dhe yndyra të shtuara

0
Hurmat janë frutat më të shëndetshme në planet, ndërsa recetat me këtë frutë bëhen akoma më të veçanta Lexoni...

Pas 15 vitesh bëhen prindër, i pagëzuan fëmijët me emrin Vjosa dhe Albin

0
Një çift nga Kosova janë bërë prindër pas 15 vitesh duke lindur binjakë. Mirëpo, e veçanta ishte se emrat...

7 shprehje që i përdorë shkolla më e suksesshme në botë – përdorini edhe...

0
Metoda Montessori është vështirë të përmblidhet në vetëm pak fjalë - është një filozofi mbi edukimin dhe zhvillimin e fëmijëve që shkon thellë. Është...

Ja 7 Shenjat e hershme paralajmëruese të kancerit të zorrës së trashë…

0
Shumë tumore anale mund të gjenden herët në rrjedhën e sëmundjes. Për fat të keq, disa tumore anale nuk mund të shkaktojnë simptoma deri...

Nese keni problem me shpinen, ja si te veproni (FOTO)

0
Qëndrimi në pozicion të drejtë na jep shëndet të mirë, dhe ju ndihmon të dukeni më të rinj. Megjithatë, përkundër të gjitha përfitimeve, shumica...

Dyner pule ne kushte shtepie (Video)

0
Përbërësit 6-7 fileto pule gjysme gote te çajit vaj vegjetal kripë dhe piper i zi 2 luge te gjelles jogurt biber i kuq 1 luge te gjelles salcëİ përizejmë të...

Edhe 34 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkon në 703 numri i...

0
Me SARS-CoV-2, janë diagnostikuar gjithsej tridhjetë e katër (34) raste. Rastet pozitive janë raste kontakti, pesëmbëdhjetë (15) raste nga...