Cili është vendi i parë në botë për jetëgjatësi?

Sipas Raportit të Lumturisë në Botë për vitin 2017, Japonia, Spanja, Singapori, Zvicra dhe Koreja e Jugut janë vendet në të cilat njerëzit jetojnë...

Çantat e dorës të grave janë të kontaminuara me më shumë baktere sesa tualeti

Femrat i bartin çantat e dorës thuajse kudo që shkojnë, por duket se ato mund të jenë të mbushura me më shumë baktere sesa...

Minimumi që duhet të bëni për kontrollin e makinës suaj për mot dimri

Për të gjithë ata që vozisin, ardhja e dimrit mund të shoqërohet me probleme, prandaj edhe është më mirë që të keni shumë kujdes...

Alergjia nga peshku i merr jetën 11-vjeçarit

Një djalë 11-vjeçar nga Brooklyn ka ndërruar jetë dhe dyshohet që shkak të jetë gatimi i keq i peshkut.

Ditë të nxehta, pijet për të shuar etjen dhe për linjat e trupit

Sigurisht që me të nxehtin duhet të pish më shumë lëngje. Ekuacioni është matematikë dhe duhet respektuar në mënyrë rigoroze. Por jo të gjitha...

Produktet kancerogjene që duhet t’i largojmë nga shtëpia

Ne jemi rritur me idenë që shtëpia jonë është një vend i sigurtë. Por studimet e kohëve të fundit kanë vërtetuar që shtëpitë moderne...

Heqja e mitrës mund të shkaktojë probleme të mëdha

Histerektomia me vete bart në afat të gjatë rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare, madje edhe kur i ruajnë vezoret. Në artikullin e publikuar në revistën e...

Dieta efektive 22 ditëshe

Pasi ka ndihmuar yjet e famshëm, dieta e 22 ditëve ka fituar mjaft vëmendje, dhe qëllimi sigurisht është dobësimi. Mjafton më pak se një...

Shenjat që tregojnë se keni nevojë për karbohidrate

Profesionistët e fitness-it kanë hamendësuar gjithmonë se stërvitja fizike dhe një dietë e ulët në karbohidrate është kombinimi i duhur për të rënë në...

1946/Sa kushtonte mercedezi i rrallë i Mbretit Zog, dhuratë nga Hitleri (foto)

Gazeta “Les Etoiles” ka botuar, të martën e 3 dhjetorit 1946, në faqen n°2, një lajm të marrë asokohe në gazetën britanike...