Dobësohuni me uthull molle

0
Për vite me radhë mendohej që uthulla e mollës mund të ndihmojë në luftën kundër kilogramëve të tepërt, dhe tani kjo më në fund...

Ramazani dhe sëmundjet e veshkave

0
* Dr. Skender Hoxha - Urolog Agjërimi i Ramazanit është një nga pesë shtyllat e Islamit dhe është obligim i detyrueshëm...

“Tezes i vjen era nënë”, çfarë fshihet pas lidhjes magjike me nipërit dhe mbesat

0
Vetëm ajo është në gjendje të përqafojë si një nënë, të mbajë sekretet si një motër dhe të ju flas si një mike! Kjo shprehje...

Si duhet ujiten lulet…

0
Ju shpesh pyeteni se ç’po ngjet me lulen tuaj që e doni, që po vyshket, po i bien gjethet, apo po shkrihet pa e...

Qytetarët po helmohen nga ushqimi, IKSHPK bën thirrje: Mos hani kudo

0
IKSHPK përmes një njoftimi të bërë në faqen zyrtare Facebook, ka apeluar qytetarët që të bëjnë kujdes të shtuar, gjatë gatimit, ruajtjes...

Obligimet e bashkëshortëve ndaj njëri-tjetrit

0
Për çdonjërin nga bashkëshortët Islami ka caktuar sistemin e përgjithshëm ku sqarohen obiligimet e gruas ndaj burrit, obligimet e burrit ndaj gruas dhe obligimet...

Kristalizimi i mjaltit, i mirë apo i keq?

0
Janë të pakta ushqimet që janë aq të shëndetshme dhe të shijshme si mjalti. E megjithatë, për shkak të skandaleve për mjaltin e rrejshëm...

(VIDEO) Depilim me sheqer, recetë që nuk dështon

0
Depilimi me sheqer, njohur ndryshe si depilimi tradicional i gjyshes vazhdon t’i rezistojë kohës. Në një tigan shtoni: 2 lugë gjelle sheqer kaf 1/2 gote ujë të...

Ja 8 shenjat e heshtura të tumorit në tru…

0
Kanceri i trurit është një diagnozë e mjaft frikshme. Simptomat e kancerit të trurit ngjajnë shumë me sëmundjet e tjera të përditshme, nga dhimbjet e...

Kush i nënshtrohet vetëizolimit e kush jo pasi hyn në Kosovë

0
Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka sqaruar vendimin për çështjen e hyrjes në Republikën e Kosovës.Sipas këtij vendimi, të gjithë personat që...