Cilat ushqime dhe pije duhet shmangur në iftar dhe syfyr?

  Gjithnjë e më shumë, njerëzit duan të bëhen më të vetëdijshëm, në lidhje me zgjedhjet e tyre ushqimore, të shëndetshme. Para së gjithash, preferohet të...

Ilaçi natyral kundër fryrjes dhe gazrave

PËRBËRËSIT: Gjysmë ananasi • Gjysmë kopre • 2 kërcej selino me gjethe • pjesë rrënje xhenxhefil 2-3 cm. Të gjithë përbërësit i përzieni në blender. Shtroni pak ujë sipas...

Çka u rrezikon shëndetin gjunjëve tuaj

Shumë njerëz janë të shqetësuar se përplasja, në ndonjë trotuar, është gjëja më e keqe për gjunjët e tyre. Por vrapimi nuk është sport i...

Ky është ilaçi antik që vret infeksionet në trup

Kur jemi duke luftuar me ethet dhe me infeksione të ndryshme, e dimë që e gjithë kjo ndodh për shkak të ndonjë infeksioni në...

Ja shenjat që tregojnë se vuani nga alergjia

Simptomat e alergjisë ngjajnë me simptomat e sëmundjeve të tjera dhe kjo është një arsye që na pengon të gjejmë trajtimin e duhur për...

Borziloku, largon temperaturën

Shpeshherë temperatura është simptomë e sëmundjeve të ndryshme. Ajo mund të shfaqet kur trupi juaj po lufton me një lloj infeksioni siç mund të...

Zbuloni se pse mpiksjet e gjakut janë vdekjeprurëse/ Shenjat që nuk duhet t’i injoroni!

Kur prisni pa dashje gishtin, proteinat në gjak bashkohen me qelizat e gjakut për të shkaktuar mpiksje, që janë masa të trasha të indeve...

Për herë të parë shkencëtarët zbulojnë një lidhje mes sheqerit dhe sëmundjes Alzheimer

Shkencëtarët kanë gjetur një lidhje mes sheqerit dhe simptomave të sëmundjes së Alzheimerit për herë të parë. Përderisa ekspertët nuk e dinë shkaktarin e saktë...

Dy maska që bëjnë mrekulli për fytyrën tuaj

Situatat stresuese, puna e tepërt, mungesa e gjumit, problemet shëndetësore, të gjitha këto mund të bëjnë lëkurën e fytyrës që të duket keq dhe...

Qëndrimi në zyrë, si të luftoni dhimbjet e shpinës dhe kokës

Dhimbje koke në zyrë, dhimbje shpine , çrregullime syri janë këto disa nga shqetësimet e përditëshme që na shfaqen gjatë qëndrimit ulur me orë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ahmeti për Kurtin e Mustafën: Nuk kam frikë të ulem me asnjërin nëse e...

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka thënë se nuk kanë asnjë marrëveshje me AAK-në për ta mbajtur në këmbë Qeverinë e drejtuar nga...

Akuzat ndaj Hungarisë: Nuk u jep ushqim azilkërkuesve

Vetëm disa ditë pasi Viktor Orban pati një takim të përzemërt me Presidentin amerikan Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë, Hungaria merr një goditje...

Ja kur do të zyrtarizohet Hazard nga Reali i Madridit

Chelsea ka pranuar të shesë Eden Hazard te Reali i Madridit. E përditshmja angleze, “Daily Mail”, shkruan se shumë që do të përfitojnë...

Të burgosurit palestinezë në ditën e 50-të të grevës së urisë

Shoqata e të Burgosurve Palestinezë ka bërë të ditur se gjendja shëndetësore e dy palestinezëve është përkeqësuar pasi ata hynë në ditën e 50-të...

Plumb në zarf Salvinit. Kërcënim ndaj ministrit të Brendshëm të Italisë pas protestave kundër...

Një zarf anonim me një plumb të kalibrit 9 mm u dërgua në adresë të ministrit të Brendshëm italian, Matteo Salvini, shkruan topchannel.

Aksident i rëndë në autostradën “Arbën Xhaferi”, katër persona të lënduar

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën “Arbën Xhaferi” ku si pasojë kanë mbetur të lënduar katër persona.

Kongresistët myslimanë për herë të parë shtruan iftar në Kongresin amerikan

Anëtarët myslimanë të Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin e SHBA-ve, Ilhan Omar, Andre Carson dhe Rashida Tlaib, kanë shtruar iftar në Kapitol,...