Pesë mënyra të thjeshta për të mos djersitur tepër

Një nga funksionet primare të djersës është të ulë temperaturën e trupit. Në trupin e njeriut mund të numërohen nga 2 deri në 5 milion...

Shtohen rastet e sëmundjeve si pasojë e mbipeshës

Në Maqedoni mbi 60 për qind e pacientëve vdesin si pasojë e sëmundjeve kardiovaskulare, që për bazë kanë kequshqyerjen dhe mungesën e aktiviteteve fizike. Mjeku...

Mosha është vetëm numër! Ja si falë teravitë imami 106 vjecar (Video)

Falja e namazit të teravive me xhemat është praktikë e njohur dhe shumë e preferuar te besimtarët musliman gjatë muajit të Ramazanit. Ata që prijnë...

Bimët më të mira të shtëpisë që mbajnë larg mushkonjat

Mushkonjat janë insekte bezdisëse që përbëjnë një rrezik serioz për shëndetin e miliona njerëzve. Mënyra më e mirë për t’u mbrojtur prej tyre është të...

Një kuzhinë speciale vetëm për jetimët, ky është magjistri që bëhet kuzhinier për fëmijët...

Khaja Moinuddin nuk është një kuzhinier i zakonshëm, në fakt ai është i diplomuar në Master për Biznes dhe Administratë. Por për cdo javë, ai...

Amerikani fiton titullin e recituesit më të mirë të Kuranit (Video)

Ahmed Burhan Muhammad, një shtetas amerikan me prejardhje nga Somalia, ka fituar konkursin e 22-të ndërkombëtar të Kur'anit në Dubai. Trupa e jurisë e zgjodhën...

Këto janë 3 shprehjet që nuk duhet t’i përdorni kurrë në një debat me...

Debatet kanë tendencën gjithmonë të lënë një shije jo të mirë për personat që janë të përfshirë në të, por kur ky i fundit...

Këtë nuk e keni ditur për pataten!

Patatet në dukje të "pafajshme" mund të ushqejnë krizën e obezitetit të vendit. Një dokumentar i ri i BBC synon të zbulojë ushqimet e...

Në tregun gjerman të punës shqiptarët janë më të diskriminuar, spanjollët më të vlerësuarit

Aplikuesit për punë më të diskriminuar në tregun gjerman janë ata me rrënjë shqiptare. Spanjollët në anën tjetër janë më të vlerësuar sesa edhe...

Jeta e Abdullahut u kthye përmbys, por ai nuk heq dorë nga shpresa (Video)

Ai ishte në rrugë së bashku me babain e tij, kur papritur një predhë ra mbi ta. Ai nuk mundi të ecë më. Abdullahu...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
162AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Anglia e nis mirë, mposht Tunizinë

Kombëtarja e Anglisë ka shënuar fitore shumë të vështirë ndaj Tunizisë në Kupën e Botës me rezultat 2:1. Botërori i Rusisë është i destinuar për...

Turqi, shkalla e papunësisë bie në 10.1 për qind

Shkalla e papunësisë në Turqi ka rënë në 10,1 për qind në muajin mars, që është për 1,6 për qind më pak se në...

Valon Behrami flet per gjendjen e tij

Valon Behrami mbeti pak i lënduar gjatë përballjes kundër Brazilit, megjithatë ka qenë vetë doktori i skuadrës Cuno Wetzel, i cili, ka dhënë lajmin...

Netanyahu u takua me mbretin Abdullah në Jordani për bisedime rreth paqes

Kryeministri Benjamin Netanyahu u takua me mbretin Abdullah II të Jordanisë në Amman të hënën, tha zyra e kryeministrit. Netanjahu dhe mbreti folën për zhvillimet...

Melania Trump “urren” të shikojë familjet që ndahen në kufirin amerikan

Melania Trump, bashkëshortja e presidentit amerikan Donald Trump ka shprehur se "urren" të shikojë familjet që ndahen në kufirin amerikan, transmeton Anadolu Agency (AA). Stephanie...

Gjendet një person i vdekur në Gjilan, dyshohet për vetëvrasje

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani ka konfirmuar për Telegrafin se të hënën, rreth orës 10 e 10 minuta,...

Studimi: Meditimi dhe joga i bëjnë njerëzit më egoistë

Në një studim të zhvilluar në Britani të Madhe pretendohet se meditimi dhe joga i bën njerëzit më egoistë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në studimin...