Dëshironi dobësim? Vraponi 30 minuta çdo ditë!

Tridhjetë minuta vrap janë të mjaftueshme për t’u dobësuar. E njëjta kohë është e vlefshme edhe nëse kalohet mbi një biçikletë të fiksuar ushtrimesh,...

Ja ushqimet që balancojnë hormonet!

Hormonet luajnë një rol të rëndësishëm në trup duke qenë se janë të vetmit përgjegjës për emocionet, tretjen, metabolizmin, dëshirën seksuale, madje edhe energjinë. Ja...

Dezinfektojeni lavamanin me vetëm 2 përbërës

Lajmë çdo ditë enë të cilat përmbajnë papastërti nga ushqimet e ndryshme që konsumojmë, ndaj përgatiteni vetë këtë dezinfektant natyral. Lajmë çdo ditë në të...

Dr. Brownstein: Si të mos prekemi nga kanceri

Kanceri është një sëmundje që po rrëmben miliona jetë çdo vit në mbarë botën. Sipas të dhënave më të fundit sot në botë çdo...

Si t’i eliminoni toksinat nga trupi…

Doktori ka mundësi të vendosë se ç’po i shkakton gazrat tek ju bazuar në: Historinë mjekësore Rishikimin e zakoneve të të ngrënit Kontrollin fizik Gjatë...

Dieta efektive 22 ditëshe

Pasi ka ndihmuar yjet e famshëm, dieta e 22 ditëve ka fituar mjaft vëmendje, dhe qëllimi sigurisht është dobësimi. Mjafton më pak se një...

A është normale rënia e flokëve?

A e keni ditur se ju humbi deri në 100 qime të flokëve çdo ditë? Kjo është normale, dhe te shumica e njerëzve, këto...

Sa është i rrezikshëm gjalpi?

Gjalpi përmban 49 për qind yndyrna të ngopura, por nuk përmban yndyrë të rafinuar si trans-yndyrnat që janë më të dëmshme se yndyra e...

Pse njerëzit bërtasin kur grinden?

Pas këtij tregimi do të keni kujdes për tonin me të cilin u drejtoheni personave të dashur. Një herë një i moshuar i hasi nxënësit e vet se si grindeshin...

Si të sheroni sëmundjen Psoriasis me vajin e farës së zezë…

Çfarë është psoriasis ? Psoriasis është një sëmundje lëkure që karakterizohet nga krijimi i elementeve inflamatore (të skuqura), të ngritura mbi sipërfaqen e lëkurës (papuloze), të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
86AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Anëtarët e ri të Komisionit për demarkacionin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur krijimin e një komisioni të ri për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi. Kësisoj, kryetar i...

Holanda kërkon të shfajësoj veten nga gjenocidi i Srebrenicës

Qeveria holandeze i ka kërkuar Gjykatës së Lartë të vendit të përmbysë një vendim ku thuhet se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për vdekjen e...

Bajadera të bardha me kokos, pa pjekje

Përbërësit: ▪ 300 g sheqer ▪ 200 ml ujë ▪ 250 g margarinë ▪ 300 g keks ▪ 100 g kokos Glazura: ▪ 100 g çokollatë të bardhë ▪ 3 lugë vaj Përgatitja: Sheqerin...

Arrestohet huligani që sulmoi deputetët në Kuvendin e Maqedonisë

Ministria e Brendshme në Maqedoni ka arrestuar qytetarin Igor Jug nga Kumanova, që është niëri nga të dyshuarit për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin...

Trendi në rritje i ilaçeve/ Mos popullsia po plaket?

Importi i ilaçeve është një trend rritës prej një dekade edhe pse popullsia e vendit është pakësuar, por vitet e fundit rritja është më...

burgosurit i vë flakën dhomës së burgut në Dubravë, rrezikon veten dhe të tjerët

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të lirive të njeriut ka njoftuar se i burgosuri K. B. i dënuar për vrasje me dënim...

Çavusoglu: Në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen ideologjitë e terrorit

Ministri i Jashtëm, Mevlut Çavusoglu deklaroi se në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen arsyet kryesore dhe ideologjitë e terrorit. Ministri Çavusoglu mbajti...