KËSHILLA PËR TË QËNDRUAR I SHËNDETSHËM GJATË VERËS

0
1. Kujdesi ndaj nxehtësisë. Ujë, të pihen së paku 2 deri në 3 litra. Uji është një nga lëngjet më të mira që ndihmon...

Pesë tipet e mamave

0
Gruaja e parë në jetën e çdo burri, nëna, kushtëzon jetën e tij afektive. Psikoanalisti Alain Braconnier përshkruan pesë tipet më të përhapura të...

Ngjyra e mukozës në hundë tregon për shëndetin më shumë sesa mendoni

0
Pasi ta zbrazni hundën shikoni në shami se çfarë ngjyre ka ajo që ka dalë. Në fakt, përmes ngjyrës së mukozës nga hunda mund...

Picë Calzone me suxhuk dhe gjizë

0
Përbërësit: ▪ brumë për 3 pica ▪ 2 lugë vaj ulliri ▪ 1 qepe ▪ 225 g kërpudha ▪ 2 gota spinaq ▪ 1 gotë suxhuk i grirë ▪ 425 g...

Asnjëherë më nuk do ta shmangni shujtën e mëngjesit pasi ta lexoni këtë

0
Të gjithë kemi dëgjuar se mëngjesi është shujta më e rëndësishme e ditës, por a e dini pse? Telegrafi më poshtë ju sjell disa informacione...

Rreziku që shkakton vozitja e biçikletës

0
Gjithmonë thuhet se vozitja e biçikletës është e mirë për shëndetin. Është një ushtrim, i cili ka ndikim në shëndetin tonë, i cili është më...

Peshku redukton sëmundjet e zemrës dhe të kancerit

0
Dy të tretat e njerëzve në Britani po e vënë shëndetin e tyre në rrezik duke mos ngrënë mjaftueshëm peshk. Ky është paralajmërimi i ekspertëve...

Kamomili dhe kanella, ilaç për të sëmurët me diabet

0
Në ditët e sotme, diabeti është një ndër sëmundjet më të përhapura. Të prekurit nga diabeti tashmë kanë një ilaç të mjeksisë alternative. Konsumimi ditor...

Maska me majdanoz që zhduk qeskat e errëta nën sy

0
Orare të tejzgjatura pune, dëfrime mes miqve orëve të vona, lodhje, strese… këto e aktivitete të tjera duket se na lënë shenjë në fytyrë...

Lëngu me luleshtrydhe që largon kilogramët e tepërt

0
Vera është sezoni i luleshtrydheve kështu që ju mund të përdorni gjatë kësaj kohe të gjitha vetitë e mira të këtij fruti të shëndetshëm...