A po e falimenton soda e bukës industrinë e barnave? Kuptojeni sot!

0
Ekzistojnë dëshmi bindëse dhe shumë teori mbështetëse të cilat çojnë në konkludimin që bikarbonati i natriumit do të duhej të jetë medikamenti primar dhe...

Ndiheni të plogësht, ja vitamina që ju mungon

0
Ju kemi thënë herë pas here që vitamina D, apo e ashtuquajtura vitamina e “rrezeve të diellit”, është shumë e rëndësishme për forcimin e...

Si duhet të veproni kur keni marramendje?

0
Të gjithëve na ndodh ndonjëherë që të kemi marramendje. Trupi jonë e humbet ndjenjën e ekuilibrit, dhe kemi të vjella, lëvizje anormale të syrit,...

Nxirrni toksinat nga trupi me këtë pije

0
Kombinimi i këtyre përbërësve është një zgjedhje e duhur në luftimin e yndyrës së trupit, diabetit dhe presionit të ulët. Por, gjithashtu ajo është e...

Pse të tjerët largohen nga ti dhe si t’i bësh ata për vete

0
Marrëdhënia e mirë me njerëzit që na rrethojnë është thelbësore për një mirëqenie shpirtërore dhe realizim social. Por nëse ke filluar të vësh re...

Pse nuk duhet të pini ujë gjatë ngrënies…

0
Janë të shumtë njerëzit që pinë ujë gjatë kohës që janë duke ngrënë. Një shprehi e tillë duhet mënjanuar, duke qenë se mund t’ju...

Femrat dinë më mirë se meshkujt të menaxhojnë paratë

0
Një studim i fundit ka arritur në një rezultat paksa të pabesueshëm. Ka shumë mundësi që këto rezultate t’i shokojnë shumicën e burrave të...

Ja pse lavamani juaj bllokohet shpesh

0
Për ta bërë sa më të lehtë pastrimin e tavolinës së mëngjesit, lexoni këto këshilla të zgjuara nga Debbie Sardone, organizatore e SpeedCleaning.com. 1.Yndyrat e...

Ngrihuni gjysmë ore nga karrigia, ju redukton sheqerin në gjak

0
Ndërprerja e jetës sedentare të tejzgjatur, duke u çuar rregullisht në këmbë, edhe pa bërë ndonjë aktivitet fizik, përmirëson metabolizmin. Kjo ndikon veçanërisht tek...

Mos e lani pulën përpara gatimit

0
Të gjithë e dimë që pula e pagatuar përmban në lëkurën e saj baktere të dëmshme si salmonella dhe listeriam, por që larja e...