Ja pse lavamani juaj bllokohet shpesh

0
Për ta bërë sa më të lehtë pastrimin e tavolinës së mëngjesit, lexoni këto këshilla të zgjuara nga Debbie Sardone, organizatore e SpeedCleaning.com. 1.Yndyrat e...

Bota pritet të përballet me temperatura rekorde gjatë vitit 2019

0
Temperaturat e larta do të godasin mbarë botën në vitin 2019, kanë parashikuar shkencëtarët e meterologjisë. Temperatura mesatare globale...

Çfarë e shkakton dhimbjen e qafës

0
Dhimbja e qafës është diçka e zakonshme tek një pjesë e madhe e njerëzve dhe shpesh, shumë prej nesh nuk e di arsyen që...

Ja disa gjëra që duhet t’i dini rreth marramendjës…

0
Është diçka më shumë se turbullirë e kokës! Shumica prej nesh kanë përjetuar ndonjë rast të marramendjes në një mënyrë ose në një tjetër, si...

Kjo është pajisja e re që do t’ju vijë në ndihmë për hekurosje

0
Për shumë femra, hekurosja e rrobave është një nga gjërat më të bezdisshme. Por dy shkencëtarë kanë menduar për to duke krijuar një makineri,...

Vendosja e hudhrës nën jastëk ka përfitime befasuese!

0
Një ose dy thelpinjë hudhra e bëjnë atë një recetë më të shijshme. Hudhrat përdoren në të gjithë botën, por a e dini...

Fëmija afrikan mposht virusin HIV pa medikamente

0
Një fëmijë nga Afrika e Jugut i dijagnostifikuar me virusin HIV kur ka qenë vetëm një vjeç, për çka është trajtuar në mënyrë permanente,...

Qervish me Pulë e Arra – Tradita e Sofrës Shqiptare

0
Është një nga gatimet më të hershme tradicionale, i përgatitur në mënyrë fantastike nga mjeshtëria e duarve të nënave dhe gjysheve shqiptare. Por gjithashtu, është...

Për shëndet të mirë – Arsyet pse duhet të hani ullinj çdo ditë…

0
Ullinjtë klasifikohen fruta me bërthamë të të njëjtës familje botanike me qershitë dhe pjeshkët. Ullinjtë jeshilë mblidhen në fillim të...

Gjermanët, përdoruesit më të mëdhenj të letrës në botë

0
Gjermania prodhon më shumë mbetje letre dhe kartoni për person sesa çdo komb tjetër i industrializuar ose në zhvillim i G20-ës, deklaroi qeveria në...