Fëmijëve duhet thënë ndonjëherë “JO”

0
Prindërit po dëmtojnë fëmijët e tyre duke u plotësuar çdo tekë të tyren dhe duke mos qenë të aftë t’u thonë asnjëherë “JO”. Për shumë...

Si ti eleminoni pikat e zeza…

0
Pikat e zeza në fytyrë janë një fenomen shqetësues për shumë njerëz. Ngacmimi i tyre me qëllim të eleminimit shpeshëherë sjellë dëme ose plagë...

Ëmbëlsirë me qumësht pluhur

0
Përbërësit 300 gr sheqer 100 ml ujë 125 gr margarin 200 gr qumësht 100 gr çokollatë për zierje 100 gr çokollatë e bardhë Përgatitja: Ziejme ujin me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri.Shtojme...

Ky është ilaçi antik që vret infeksionet në trup

0
Kur jemi duke luftuar me ethet dhe me infeksione të ndryshme, e dimë që e gjithë kjo ndodh për shkak të ndonjë infeksioni në...

Si duhet ujiten lulet…

0
Ju shpesh pyeteni se ç’po ngjet me lulen tuaj që e doni, që po vyshket, po i bien gjethet, apo po shkrihet pa e...

Konsultohuni me mjekun para se të filloni me përdorimin e çajit kamomil

0
Kantarioni (bima e Shën Gjonit) është më së shumti i njohur për vetitë e tij antidepresive, por shkencëtarët kanë parë se ai zbut edhe...

Akulli zbut dhimbjet nga migrena

0
Në momentin kur të fillojë thumbimi në kokë, i cili me kalimin e minutave bëhet gjithnjë e më i fortë , në bazë të...

Rafaello të shijshëm për vetëm 15 minuta

0
Nevojiten: ▪ 5 dl qumësht ▪ 3 pudingë vanilje ▪ 200 g sheqer pluhur ▪ 200 g kokos ▪ 100 g lajthi të bluara ▪ 100 g lajthi të pjekura...

Prindërit e shpërqendruar nga teknologjia, pasoja negative te fëmijët

0
Shikimi i e-mail-ve të punës, simpatia për Instagramin, të shkruarit e statuseve në Facebook, në kohën që po flisni me fëmijën, ndikon negativisht sjelljen...

Cilat janë sëmundjet pa simptoma?

0
Nuk duam t’ju frikësojmë, realisht. Por disa gjendje të rënda shëndetësore, padashur pa kujtuar mund të jenë duke ju rrezikuar jetën dhe ju mund...