Cilët janë faktorët që ndikojnë në shfaqjen e hipertensionit?

0
Në ditët e sotme 18-20 për qind e popullsisë vuan nga hipertensioni arterial. Shkaqet për këtë janë trashëgimia, stresi, duhani, sëmundjet e veshkave etj....

Brusha juaj e dhëmbëve është burimi më i madh i infeksioneve sesa guaca e...

0
Nuk ia vlen fare që rregullisht i ndërroni brushat e dhëmbëve, nëse, së paku herë pas herë nuk e dezinfektoni. Kur e përdorni të njëjtën...

Ekspertët e sigurisë tregojnë se si pronarët të mbrojnë shtëpinë nga hajdutët

0
Ekspertët e sigurisë zbulojnë se si pronarët e shtëpive duhet të mbrojnë pronat e tyre nga hajdutët, sepse sipas tyre, vetëm një alarm nuk...

Ç’ndodh kur merr infeksion nga koronavirusi?

0
Çfarë dimë deri më tani për atë që COVID-19 (koronavirusi) i bën trupit të njeriut në rast infeksioni t dhe vdekjes?

A janë vezët të shëndetshme? Mësoni të vërtetën, tani!

0
Të gjithë i duam vezët, kjo pasi janë një nga përbërësit e rrallë që kombinohen me shumë produkte ushqimore! Vezët shpesh janë bërë objekt diskutimi...

Gruaja që udhëton çdo ditë për ti sjellë ushqim burrit të saj (Foto)

0
Ka mjaftuar një postim në Facebook që një grua nga Singapori të marrë vëmendjen e njerëzve nga mbarë bota. Në një fotografi të shpërndarë nga...

Për tri javë do t’i hiqni kilogramët pa u lodhur fare

0
Kjo recetë ka fuqinë që të balancojë hormonet në organizëm dhe njëkohësisht të shpejtojë metabolizmin. Nevojiten: ▪ 1 lugë kafeje çaj të gjelbër ▪ 3 fletë dafine ▪...

Zbulohet origjina e skizofrenisë

0
Gjendet në tru vatra i skizofrenisë, ose bashkësia e zonave të përfshira në shtrembërimin e perceptimeve tipike të kësaj sëmundje. Ky studim i publikuar në...

Këshillat e mjekes së Gjinekologjisë për gratë shtatzëna që shkojnë në pushime

0
Sado qe vera sjellë kënaqësi, tek disa raste temperaturat e larta të kësaj stine krijojnë shqetësime. Gratë shtatzëna janë ato tek të cilat nga...

A është i mundur pastrimi i tepërt i dhëmbëve?…

0
Pastrimi i tepërt i dhëmbëve mund të dëmtojë përfundimisht indin tuaj si dhe smaltin e dhëmbëve, veçanërisht nëse jeni duke përdorur një brushë të...

Artikujt e fundit