Çfarë uji duhet t`i jepni bebeve?

0
Temë e shpeshtë diskutimi dhe shqetësim i shumë nënave është ujit i pijes për bebet e tyre. Nënat që ushqejnë fëmijët me qumësht formula shpesh...

Sa gota ujë duhet të pinë gratë shtatzëna?

0
Një grua shtatzënë ka nevojë të pijë përafërsisht 10 gota lëngje (ujë dhe të tjera) ose rreth 2.3 litra në ditë. Kjo përfshinë edhe rekomandimin...

Holandezi konvertohet në musliman dhe martohet me një PRINCESHË (Foto)

0
Dikur quhej Dennis Verbaas dhe ishte menaxher i një klubi futbollistik. Por tani, djali holandez quhet Dennis Muhammad Abdullah, dhe është konvertuar në musliman. Deri...

Cili është qyteti më i mirë në botë?

0
uMelburni është për të shtatin vit rradhazi qyteti më i këndshëm në botë, ndërkohë që terrorizmi dhe tensionet diplomatike zvogëlojnë kushtet e jetesës kudo...

Çfarë ndodh nëse përzieni dhe hani mjaltin me sodën e bukës

0
Ideja për përzierjen e sodës së bukës me shurup të dafinës apo me mjaltë ndoshta në shikim të parë mund të duket diçka bizare,...

Qumështi i Gjirit Ushqen Dashurinë për Perimet

0
Qumështi i gjirit është ushquesi absolut për shëndetin e fëmijëve. E nëse ju nëna, do donit që fëmijët tuaj të ushqeheshin shëndetshëm gjatë gjithë...

Mikrovala është ajo që po na sëmur!

0
Shpesh mikrovalat janë mënyra me e mirë për të gatuar apo ngrohur ushqimet tona. Por studimet tregojnë se ato janë të shoqëruara me efekte...

Largoni erën e djersës me uthull molle dhe sherbela

0
​Stina e verës është periudha kur trupi i njeriut është më i prirur të djersijë.Shumica prej nesh priren të gjejnë mënyra të reja për...

Ja arsyet pse duhet ta konsumoni rrushin

0
Nëse konsumoni rrush në masë të madhe do të mund të parandaloni sasinë apo ndryshimi e sheqerit në gjak pas vaktit të konsumuar. Në studim...

Humbni peshë me hudhër dhe limon

0
Hudhra është e njohur për trajtimin e hipertensionit, diabetit dhe për sëmundje të ndryshme kardiovaskulare. Hulumtuesit e Institutit Weizman kanë zbuluar se hudhra është një...