Sfungjeri i enëve strehon me miliona baktere

0
Sfungjerët e enëve përmbajnë më shumë baktere se edhe ndenjësja e tualetit. Sipas mikrobiologëve, sendet që përdorni për të pastruar enët e kuzhinës janë...

A duhet të shohë foshnja TV?

0
Kohët e fundit kanë dalë në treg video DVD për foshnjet dhe gjithashtu dëgjojmë dhe shohim se ka programe televizive për foshnjet. Po a është...

A na shëndoshin kokoshkat?

0
Ju mund të jeni duke pyetur nëse kokoshkat ju shëndoshin apo dobësojnë teksa jeni duke parë një film të mirë. Përgjigjia më e zakonshme është...

Rozmarina lufton sëmundjet mendore

0
Një grup ekspertësh kanë zbuluar se nuhatja e rozmarinës mund të rrisë kujtesën me 75%. Gjethet e kësaj bime janë përdorur në mjekësinë tradicionale...

Dobësohuni duke kombinuar çajin me qumësht…

0
Jeni adhurues i çajit apo qumështit? Nëse po dhe po përpiqesh të humbësh disa kilogramë shtesë, kjo është dieta ideale për ju. Është një...

Shkenctarët: Harresa ështe normale për nënat

0
Kjo është pjesa më e paharrueshme e të qenurit nënë- fakti që s’mund të mbani mend asgjë. Emrat e shoqeve, kthimi i mesazheve apo...

Sa ditë mund t’i ruajmë vezët në frigorifer?

0
Shpesh ndodh që të harrojmë se kur i kemi blerë vezët apo nuk mund ta gjejmë datën e skadimit në kuti. Nëse nuk mund ta...

Sa të sigurta janë pishinat?

0
Pishinat janë zgjidhja më e shpejtë për t'u freskuar dhe për të përballuar temperaturat e larta të verës. Jo më kot janë cilësuar si...

Ja pse duhet ta përdorim më shpesh mushmollën

0
Prej shekujve mushmolla përdoret për shërimin e problemeve me tretjen, pasi ka vlera shumë kurative për sistemin tretës. Mushmolla është e përkryer kundër inflamacioneve të...

Dieta me patate

0
Dieta është shumë e varfër dhe nuk është për gjithkënd, prandaj do të duhej të kërkoni këshillë te mjeku para se të vendosni ta...