Pite me petë të gatshme ,rrollne dhe trekëndore të mbushura me djathë.

Përbërësit: 4 ve(një të kuqe e ndan për lyerje) 1 pluhur për pjekje(pecivë) 100 gr miell 200 ml kos 200 ml vaj 1 lugë...

Përbërësit: •1 kg fasule •1 kg qepë •5-6 speca te pejkura •100-150 gr përshutë •1 filgjan vaj •Pak piper,krip •2-3 gjethe dafine Ne nje qesim fasulen...

Pancake

PËR 4 PERSONA: ●2 vezë ● 400ml qumësht me yndyrë ● 250g miell ● 50g gjalpë i tretur i vakët ● 70g sheqer ●...

Biskota mandarine

Përbërësit • 150 gr margarinë • 100 gr sheqer • Maje gishtash Krip • 1 vezë • 2 mandarina,Kajsi,Pjeshke ose Mandarine • aromë vanilje • 250 gr miell • 100 gr marmalate •...

Keni kujdes nga bankomatët! ja çfarë thotë studimi i fundit

Automatët e bankave – bankomatët (ATM), janë matësit kryesorë të mikrobeve dhe viruseve që mund të gjenden te njerëzit e një qyteti. Studimet e...

Dobitë nga majdanozi

Përdorimi i rregullit i majdanozit mund të mbajë nën kontroll tensionin e gjakut. Acidi folik që gjendet te kjo barishte është si një tonik...

Krem karamel

Për katër persona (racione të vogla) Përbërësit për kremin: 300ml qumësht me yndyrë • 2 kokrra vezë • 30-40g sheqer Për karamelin: 70g sheqer • 40ml...

Supë kremoze me kërpudha

Përbërësit për 4 persona: 400g kërpudha Champignon ± 1 qepë e kuqe ± 1 thelb hudhër ± gjethe sherbelë ± 3 lugë miell ± 1...

Dieta e përqindjeve

Të humbësh në peshë në pak ditë është ëndrra e çdo femre. Trajneri Nicholas Polo shprehet për “Healthista” se kjo është diçka që realizohet duke...

A duhet zier perimet?

Sa më shumë të përpiqemi, aq më e vështirë bëhet të hani përditë perime. Por, nëse ia arrini qëllimit, dieta juaj ndoshta nuk është...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Holandë, hapet parkingu më i madh i biçikletave në botë – foto

Me një kapacitet prej 12.500 biçikletash, në qytetin Utrecht të Holandës është hapur parkingu më i madh për këtë lloj mjeti për...

Kosova në alarm, Herolind Shala futbollisti i radhës që mungon ndaj Çekisë

Kombëtarja e Kosovës ka vazhduar të marrë lajme të këqija, pasi edhe Herolind Shala i është bashkuar listës së të lënduarve.

Wafa Mustafa, gruaja “luftëtare” që hoqi ligjin shtypës: Keqbërësit s’i jepet dhuratë!

Wafa Bani Mustafa ka arritur shumë për vitet sa ka qenë në parlamentin jordanez, por arritja e saj më e madhe është...

Analisti kosovar për deputetët e Kuvendit: Shkofshi e mos u kthefshi!

Analisti politik, Artan Muhaxhiri ka thënë se legjislatura e tanishme e Kuvendit të Kosovës që pritet të shpërndahet sot, ka qenë më...

Raketat, Rusia e Kina bashkë kundër SHBA

Rusia dhe Kina kanë thirrur një mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, pas deklaratave se Uashingtoni do të zhvillojë dhe...

30-vjeçari qëllohet me armë zjarri në mes të Tiranës

Burime të Top Channel bëjnë me dije se, paraditen e kësaj të enjte, në rrugën “Myslym Shyri”,Tiranë, dyshohet të jetë qëlluar me...

Karriera futbollistike e presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan

Ndoshta shumë pak e kanë ditur që presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka qenë dikur futbollist i shquar.