Cilët janë ushqimet që ju bëjnë edhe më shumë të uritur?

0
Mendoni se ngrënia e ushqimeve do e kënaq urinë tuaj, mendoni sërish! Disa ushqime në fakt ju bëjnë më tepër të uritur. Ja disa...

Recetë natyrale për shërimin e hemoroideve

0
Përbërësit: 1 lugë gjelle mjaltë 10 gr propolis 50 ml vaj luledielli 50 gr dyllë blete Përgatitja: Përzieni mjaltin me propolisin fort derisa të krijohet një...

Ja arsyet pse keni mpirje të duarve…

0
Kaliumi është një mineral shumë i rëndësishëm për funksionimin e duhur të përgjithshëm të trupit të njeriut, zemrën dhe muskujve. Megjithatë, disa nga simptomat e...

Sapuni i thjeshtë apo antibakterial më i mirë për fëmijët?

0
Triclosan që gjendet në sapunet antibakteriale, është ndaluar në një shtet të SHBA-së. Hulumtimet tregojnë se përdorimi i sapunit antibakterial ndryshon përbërjen dhe popullatën e...

Tortë fantastike me 4 përbërës

0
Përbërësit 500 gr Krem djathi(Philadelphia,abc etj) 250 gr biskota të bluara 400 gr nutella 100 gr margarin Hapat Mbi avull shkrijme nje luge nutella dhe margarine, te cilen pastaj e...

Punoni në zyrë? Këto janë 7 sipërfaqet që mbajnë miliona baktere!

0
60% e sëmundjeve në  zyrë  shkaktohen nga sipërfaqet e pista që  ndodhen në  të. 7 vendet më  të  pista në  zyrën tuaj janë : ...

Ndërprerja e konsumimit të bukës e dëmshme për shëndetin

0
Në ditët e sotme dietat për të humbur peshë konsistojnë në eleminimin e bukës dhe brumërave. Por në fakt karbohidratet janë po aq të rëndësishme...

Mos pini kurrë ujë nëse nuk keni etje

0
Gjatë gjithë kohës jemi këshilluar të pimë sa më shumë ujë, po jo! Kjo këshillë është e gabuar. Pavarësisht stinës së nxehtë më lëngjet nuk...

Një recetë e shijshme për makaronat

0
Përbërësit: ▪ 1 lugë vaj ulliri ▪ 1 qepë të grirë ▪ 4 thelpinj hudhre të grirë ▪ 1 lugë e vogël kripë, ▪ 1 paketim makarona ▪ 3 filxhanë...

Disa probleme shëndetësore mund të dallohen nga sytë

0
Sytë mund të jenë pasqyrë e shpirtit (sipas një proverbi të vjetër), por janë gjithashtu një pasqyrë e qartë e shëndetit, ku informacioni që...