Disa gjëra që duhet t`i dini për menopauzën

0
Menopauza është periudha që shënon fundin e menstruacioneve. Ajo mund të trajtohet në mënyra të ndryshme, por më të zakonshmet janë HRT (terapi zëvendësuese...

Përse burrat nuk i mbajnë mend datat e përvjetorëve?

0
Sipas një studimi të Universitetit Trondheim në Norvegji, i kryer nga Prof. Jostein Holmen, në një studim të kryer te 37 mijë persona, burrat...

Shumë pranë qershive – ja pse s’duhet refuzuar!

0
Vetëm sa nuk kanë arritur në treg. E dobitë e tyre janë të shumta. Qershitë tash e një kohë të gjatë janë në ”zë të...

Çfarë ndodh nëse vendosni limon në thembra ?!

0
Edhe pse jemi në atë fazë të vitit ku limoni nuk është fruti i stinës, sërish nuk mund të rrimë pa e blerë. Ky...

Ja një rast i bujarisë së pashoq (Video)

0
Qyteti i Stambollit, përvec si qyteti i turistëve, njihet ndryshe edhe si nikoqiri më i mirë i maceve. Shumica e tregtarëve që ushtrojnë zanatin...

Problemet shëndetësore që dallohen vetëm nga sytë

0
Sytë mund të jenë pasqyrë e shpirtit (sipas një proverbi të vjetër), por janë gjithashtu një pasqyrë e qartë e shëndetit, ku informacioni që...

Pse duhet konsumuar avokado?

0
Këtu janë disa arsyet pse duhet te konsumoni më shpesh avokado: Parandalimi i kancerit te prostates: Avokadot kanë treguar se parandalojnë rritjen e kancerit të prostatës. Mbrojtës...

Van Damme: Ndiqni shembullin e profetit Muhammed (Video)

0
Aktori i njohur i Hollyvoodit, Jean Claud Van Damme ka folur se si në një moshë të shtyrë ka aritur të ruajë fizikun dhe...

Humbje e e shpejtë e peshës me banane dhe ujë të ngrohtë

0
Edhepse humbja e shpejtë e peshës nuk rekomandohet nga ekspertët shëndetësorë, ka raste kur ju duhet vërtetë të hiqni disa kilogramë nga pesha juaj. Gjëja...

Për gjashtë muaj janë kryer 21 mijë operacione në QKUK

0
Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), dr. Basri Sejdiu, para Bordit Drejtues të SHSKUK-së, ka paraqitur raportin gjashtëmujor...