Tetë mënyra për të shfrytëzuar limonin për pastrimin e shtepise

Nëse vendosni që ta shfrytëzoni në amvisëri, shumë shpejt do të shihni që limoni është yll i vërtetë për mirëmbajtjen e kabinave të dushit,...

Kjo është bakllavaja më e kërkuar në botë, ja si bëhet (FOTO)

Bakllavaja e mirënjohur nga qyteti turk Gaziantep, i cili gjendet në listën e qyteteve kreative të UNESCO-s, edhe këtë Bajram do të gjendet në...

Pse nuk lejohet t’i fryhet ushqimit të nxehtë?

Fryerja e ushqim të nxehtë për ta ftohur. Kjo është një praktik e zakonshme të cilën e përdorin shumë njerëz, e sidomos fëmijët, çdo...

Ja produkti i vetëm që nuk duhet të përdorni në kuzhinën tuaj…

Shkakton kancer dhe shkatërron mushkëritë. Sot, klori zbardhues është padyshim një nga pastruesit gjerësisht më të përdorur. Disa njerëz e përdorin atë për të dezinfektuar kuzhinën,...

Ushqimi i vetëm të cilin duhet ta hani në aeroplan

Fjalët “ushqim në aeroplan” dhe “i shijshëm” rrallëherë futen në të njëjtën fjali, sepse ushqimi në aeroplan ka reputacion të keq. Pasi Gordon Ramsey ka...

Dyner pule ne kushte shtepie (Video)

Përbërësit 6-7 fileto pule gjysme gote te çajit vaj vegjetal kripë dhe piper i zi 2 luge te gjelles jogurt biber i kuq 1 luge te gjelles salcëİ përizejmë të...

Një Milkshake që ju jep energji për syfyr (Foto, receta)

Milkshake, apo përzierja e frutave me qumësht përmes mikserit elektrik është një trend i njohur për personat që janë dashamirë të shëndetit dhe peshës...

Ëmbëlsirë me Kos dhe Biskota – Receta me Shije të Lehtë

Nëse doni t’i surprizoni familjarët dhe miqtë me një ëmbëlsirë të veçantë dhe delikate, ëmbëlsira me kos dhe biskota është ajo që po kërkonit. AgroWeb.org...

Disa gabime që bëjmë gjatë larjes së rrobave…

Që rrobat të jenë të rregullta e të pastra nuk mjafton vetëm t’i fusni në lavatriçe. Gjatë procesit të larjes ndodh që mund të...

Ndryshimet gjatë shtatzënisë, ja arsyeja pse shtoni peshë

Ndryshimet në shtatzani përfaqësojnë një revolucion të vërtetë për trupin e nënës së ardhshme e cila kryesisht shëndoshet tek pjesa e ijeve dhe kofshëve. Përse...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vrasja e 11 vjeçarit, Policia: E dërguam në strehimore, por iku nga aty

Vrasja e 11 vjeçarit në Fushë Kosovë e ka tronditur opinionin në vend. Policia e Kosovës ka bërë të...

Haradinaj emëron Ministrin e ri të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka emëruar Muzafer Shalën Ministër të ri të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. Këtë e bëri të...

Njeriu i parë në Hënë, 50 vite nga misioni ‘Apollo 11’

50 vite pasi raketa e nisur nga Florida dërgoi njerëzit e parë në Hënë, një veteran i ekuipazhit të “Apollo 11”, kthehet...

Haradinaj nis polemikat edhe me Veselin: Qëndrimet e ndryshme për taksën e kanë dobësuar...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me deklaratën e mbrëmshme për taksën.

Ministria e Pal Lekajt bën dallavere me tenderë dhe ligji shkelet “për hir të...

Disa tenderë të ministrisë së Infrastrukturës janë vënë nën llupen e hetuesisë. Një tjetër tender i realizuar nga kjo ministri mund të...

Ish-punonjësi i Microsoft-it akuzohet për “vjedhje digjitale”

Një ish-punonjës i gjigantit teknologjik amerikan Microsoft është akuzuar për mashtrim të firmës duke vjedhur kartat e dhuratave të përdorura nga firma...

Kolona të gjata në Merdare e Dheu i Bardhë

Ardhja e mërgimtarëve në Kosovë dhe shkuarja e qytetarëve të Kosovës në pushime ka bërë që të shkaktohen kolona në pikat kufitare.