Objektet toksike që i kemi në shtëpi

Sigurisht nuk mund të themi që i kemi eleminuar të gjitha materialet e rrezikshme nga shtëpia jonë, por mund t’i përdorim sa më pak...

Shqiptarët janë ndër konsumatorët më të mëdhenj të bukës, por sa na ben dem

Furra e Bukës është ndoshta dyqani që një konsumator viziton më shumë në jetë. Zgjedhjet që të ofrohen aty janë të panumërta, që nga buka...

Sëmundjet që fshihen pas rënies së flokëve

Rrënia e flokëve mund të jetë një ndër sinjalet e para që çon trupi ynë për probleme të tjera shëndetësore, sikurse mund të jetë...

Të jesh nënë është njësoj si të punosh dy punë e gjysmë (VIDEO)

Të jesh nënë është njësoj si të punosh dy punë e gjysmë. Sipas një studimi, nënant shpenzojnë 98 orë në javë në detyrat prindërore. Mesatarisht,...

Si të kujdesemi për orkidetë

Orkidetë janë që prej disa dekadash lulet e preferuara për t’u vënë në shtëpi dhe arsyeja është padyshim pamja e tyre elegante dhe delikate. Por...

Turpi te fëmijët, si duhet konsideruar?

Turpi është një emocion që duhet njohur e trajtuar me shumë vëmendje. Ky emocion po nuk u menaxhua mirë, gjymton direkt ndjeshmërinë dhe identitetin...

Vaksina e kancerit me sukses 97% pritet të aprovohet

Një vaksinë e kancerit që shëron 97 për qind të tumoreve do të testohet në njerëz me limfomë. Eksperimenti do të bëhet këtë vit. Pacientët...

Përse i harrojmë shpejt ëndrrat?

Ëndrrat kurrë nuk pushojnë të na fascinojnë dhe gjithmonë janë të mbështjella me mister… Psikologët akoma nuk kanë arritur të kuptojnë qëllimin e vërtetë...

Ja si bëhet një padishpanjë perfekte (Receta dhe procedura)

Përbërësit 5 vezë 1,5 gota sheqer 1 gotë të çajit nisheste gruri 1 gotë miell gjysmë gote ujëtë vakët 1 Pluhur pjekje 1 vanilje Hapat Vezët dhe sheqerin i derdhni në një...

Kos me vaj ulliri për të rënë në peshë

Çdo përpjekje për të humbur peshë është e vështirë, por kërkimet e reja sugjerojnë se kosi me vaj të ullirit mund t’ju ndihmojë të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
158AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Amerika nuk gjen paqe, sërish të shtëna me armë në një shkollë

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të premte në një shkollë të mesme në Noblesville, Indiana të SHBA. Një i dyshuar si autor i...

Teoritë për shtatzëninë dhe foshnjet që i rrëzon akademikja amerikane

Ekonomiste dhe nënë, një akademike amerikane ka ndërmarrë që prej disa vitesh një fushatë kundër këshillave të këqija të dhëna për prindërit. Gjyshet, sharlatanët dhe...

New York, iftar në rrugë në mbështetje të emigrantëve

Në New York është organizuar iftar në rrugë për t'i mbështetur komunitetet emigrante, raporton Anadolu Agency. Muslimanët që jetojnë në New York, u takuan në...

Krasniqi: PDK është kundër zgjedhjeve, por e gatshme për zgjedhje

Memli Krasniqi nënkryetar i PDK-së ka thënë se kjo nuk ishte tema për të cilën janë dakorduar në tryezat e kaluara. Sipas tij kjo tryezë...

Kosova kërkon potencialin intelektual të diasporës

Kosova ka nevojë për potencialin e saj intelektual nga diaspora. Institucionet e Kosovës u bëjnë thirrje qytetarëve të saj, të cilët jetojnë në vende...

Në Islandë agjërohet për 20-22 orë të ditës

Agjërimi është një sfidë e vërtetë për individin. Vetëm bindja dhe besimi i fortë të ndihmojnë të kalosh orë të tëra pa futur gjë...

Mbiemri Krasniqi më i përhapuri në Kosovë, Ramadani në Maqedoni, Hoxha në Shqipëri

Mbiemri Krasniqi më i përhapuri në Kosovë, Ramadani në Maqedoni, Hoxha në Shqipëri Një nga faqet më të mëdha të statistikave në të gjithë botën,...