Si ti eleminoni pikat e zeza…

0
Pikat e zeza në fytyrë janë një fenomen shqetësues për shumë njerëz. Ngacmimi i tyre me qëllim të eleminimit shpeshëherë sjellë dëme ose plagë...

Pse duhet larë fytyra me sodë bikarbonë dhe vaj kokosi…

0
Pa mirëmbajtjen e përditshme të fytyrës nuk do të keni lëkurë të shëndetshme, mirëpo nuk mund të pastroni fytyrën me çfarëdo substance. Disa preparate...

Zbulohet ushqimi më i mirë për femrat shtatzënë

0
Një studim i ri, që ka grumbulluar të dhëna nga 18 studime të mëparshme, ka zbuluar se kush është ushqimi më i mirë për...

Çantat, tendencat e vjeshtës (Foto)

0
Stinë e re me tendenca të reja, çantat për vjeshtë-dimër të këtij sezoni janë gati për tu admiruar dhe për t’u blerë. Këto janë...

Mësojini fëmijët të bëjnë punë shtëpie! TABELA sipas moshës…

0
Një aspekt shumë i rëndësishëm në edukimin e fëmijëve është të dhënit përgjegjësi atyre përgjatë kohës që ata po rriten. Kjo jo vetëm do t’i...

Ç’po i bën fëmijës tënd duke i lënë telefonin/tabletin në dorë?

0
Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj ekspozimi...

9 këshilla bazike për nënat gjidhënëse

0
Shumë nëna pas lindjes së fëmijës mund të kenë probleme me qumështin e gjirit, dhe nuk është për tu habitur pse prindërit fillojnë të...

Sa kushton Çanta më e shtrenjtë në botë?

0
Çmimet marramendëse në ankande të ndryshme, shpesh janë krejt të paimagjinueshme për shumicën. Objekte të shumëllojshme blihen me qindra mijëra dollarë, nga koleksionistë pasanikë,...

Disa këshilla si të mbroni fëmijët tuaj nga dielli

0
Gjatë qëndrimit në diell, fëmija duhet të konsumojë ushqime të stinës, të pasura me vitamina dhe shumë lëngje. Është e pamundur që fëmijën tuaj...

Si të kujdeseni për veten tuaj pas abortit

0
Pavarësisht nëse një grua zgjedh një procedurë kirurgjikale për abort ose përmes pilulave, duhet të keni disa komplikime. Shumë...

Artikujt e fundit