Vetitë e këtij kremi nuk i keni ditur më parë

0
Eliminon çarjen e këmbëve. Aplikoni krem Nivea në këmbët tuaja të plasaritura, vishni çorapet dhe më pas shkoni në shtrat. Kjo do të hidratojë këmbët...

Kjo është pajisja e re që do t’ju vijë në ndihmë për hekurosje

0
Për shumë femra, hekurosja e rrobave është një nga gjërat më të bezdisshme. Por dy shkencëtarë kanë menduar për to duke krijuar një makineri,...

Sa gota ujë duhet të pinë gratë shtatzëna?

0
Një grua shtatzënë ka nevojë të pijë përafërsisht 10 gota lëngje (ujë dhe të tjera) ose rreth 2.3 litra në ditë. Kjo përfshinë edhe rekomandimin...

Sa kushton Çanta më e shtrenjtë në botë?

0
Çmimet marramendëse në ankande të ndryshme, shpesh janë krejt të paimagjinueshme për shumicën. Objekte të shumëllojshme blihen me qindra mijëra dollarë, nga koleksionistë pasanikë,...

Disa këshilla se si ta bësh bashkëshortin tënd të lumtur

0
Asnjë vend në botë për nga bukuria dhe rehatia nuk mund të krahasohet me shtëpinë e lumtur. Kudo që të shkojmë dhe takohemi, nuk...

Disa përdorime të vazelinës

0
Nëse ju është dashur të shpenzoni shumë para në produkte kozmetike të kushtueshme është momenti të merni në konsideratë këto këshilla të cilat mund...

Mjekja siriane që udhëhoqi spitalin nëntokësor për fëmijë, fiton Çmimin Wallenberg

0
Dr. Amani Ballour, pediatrija nga Siria e cila udhëhoqi një spital nëntokësor në Gutan Lindore gjatë periudhës 2012-2018, është shpërblyer me çmimin Wallenberg të...

Uthulla e Mollës për Fytyrën – E Vërtetë Apo Falsitet

0
Yjet e televizionit dhe vajzat e Instagramit bëjnë be e rrufe për vlerat që ka uthulla e mollës në pamjen e tyre Sipas tyre, uthulla...

9 këshilla bazike për nënat gjidhënëse

0
Shumë nëna pas lindjes së fëmijës mund të kenë probleme me qumështin e gjirit, dhe nuk është për tu habitur pse prindërit fillojnë të...

Ja kur rekomandohet udhëtimi me avion gjatë shtatëzanisë

0
Rekomandohet që fluturimi me avion të bëhet në mes të shtatzënisë, midis javës 14 dhe 18, kur rreziqet e shtatzënisë janë më të ulëtat. ...