Si përgatiten çipsat në fabrikë? Kjo video i shpjegon të gjitha

Patatinat, apo te njohura ndryshe si "çipsat" nuk mund te quhen ushqim i shendetshem, por shijen e tyre te posacme nuk mund ta rrezoj...

Në këto raste konsumimi i mishit bëhet “vrasës i heshtur”

A e dini se nëse e vendosni peshkun të pa pastruar, pra me të brendshmet e tij, në frigorifer mund të jetë fatale për...

Qumështi i devesë: pasi ta lexoni këtë, me siguri do të doni ta provoni

Risia e fundit përsa i përket përbërësve ushqimorë është ajo e qumështit të devesë. Sipas kërkimeve shkencore të publikuara ndër vite vlerat ushqyese të ...

Kripa e detit me plastikë, ndotja mbërrin deri në tryezat tona

Kripa e detit në të gjithë botën është kontaminuar nga plastika, duke shtuar frikën e ekspertëve se mikroplastika po bëhet e kudondodhur në ambient...

Dhjetë fakte pse kosi është ushqim ideal

Kosi është një produkt është shumë ushqyes që prodhohet nga fermentimi natyral i qumështit.Përpos shijes unike të shijshme, kosi ka përfitime të shumta për...

Vezë omëletë nga furra

Ushqim të cilin do ta kërkoni përherë. Omëleta e mirë është mënyra e shkëlqyeshme që në organizëm të fusni materie ushqyese dhe të shëndetshme, transmeton...

Si të përgatitni petulla

Për 4-5 persona duhen: Miell 2 gota uji, kos 1 gote uji, vezë 1 kokerr, kripe, sode 1/2luge kafeje, vaj 2 filxhane kafeje Procedura: Në një tas...

Biftek me salcë speci të kuq

Përbërësit: * 700g biftek pa dhjamë * 2 lugë vaj ulliri * 2 lugë lëng limon * lëkura e grirë e 1/2 limoni * 1 lugë salcë soje * 1...

Domate të mbushura: Drekë ideale e lehtë verore!

Domatja e mbushur mund të jetë shtesë gjellëve me mish apo me mish peshku apo edhe gjellë kryesore me të cilën shkon shkëlqyeshëm me...

Piqeni pomfritin fare pa vaj: Shumë më të shijshëm, shumë më të shëndetshëm!

Pomfriti mund të jetë i shëndetshëm edhe shumë më i shijshëm mirëpo vetëm nëse e gatuani në këtë mënyrë specifike. Në të vërtetë, e gjitha...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Thaçi e nis ditën me të ftuarit e Gjykatës Speciale

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pirë kafen e mëngjesit me dy ish-komandant të luftës. Thaçi është takuar me Sami Lushtakun, ish-komandant në zonën e...

Gabim softuerik i Facebook-ut, ekspozohen fotografitë e 6.8 milionë përdoruesve

Facebook ka ekspozuar fotografitë e miliona përdoruesve pa lejen e tyre, bëri të ditur vet rrjeti i mediave sociale, i cili fajëson një gabim...

Ministri Matoshi merr çmim ndërkombëtar

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka marrë një letër nga Fondacioni Let`s Do It World me seli në Tallinn të Estonisë...

Sfungjeri i enëve strehon me miliona baktere. Ja sa shpesh duhet ta ndërroni

Sfungjerët e enëve përmbajnë më shumë baktere se edhe ndenjësja e tualetit. Sipas mikrobiologëve, sendet që përdorni për të pastruar enët e kuzhinës janë...

Distria Krasniqi e vendos flamurin e Kosovës mbi të Rusisë në Kinë

Sporti i xhudos vazhdon ta valëvitë lartë flamurin e Kosovës gjithandej nëpër botë. Sportisët e Kosovës në këtë sport, po paraqiten në nivel kampionësh në...

Veseli: Pas Ushtrisë, ofensivën e Serbisë do ta ndalim edhe me dialog

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë, Veseli tha se të gjitha procedurat kanë shkuar në rregull dhe se mbajtja e seancës në ora 14:00...

Ramush Haradinaj do të prezantojë draft-librin e madh për një marrëveshje me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar që në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë të prezantojë një drajt libër për një marrëveshje gjithëpërfshirëse me...