Ja 8 dëmet që sjell kafeja …

0
A e dini se kafeja mund ta dëmtojë shëndetin dhe trupin tuaj? Ja pasojat negative te kafeinës. Puna ne zyre te bën shume shpejt te...

Tost i thjeshtë

0
Përbërësit: 2 feta buke të gjata Gjalpë 30 gr djathë cheddar, mocarela, djathë pice 1-2 feta proshutë 1 lugë mustardë Përgatitja Ngohni paraprakisht një tigan të gjerë. Prisni dy fetat e...

Si të zgjidhni mishin e freskët – Rregullat që duhet të dini

0
Në mënyrë që të ushqehemi shëndetshëm, hapi kryesor është përzgjedhja e saktë dhe e kujdesshme e produkteve. Kur bëhet fjala për mishin, gjithmonë gjendemi para...

Mishi te muslimanët: A po ja teprojmë vërtetë?

0
Një prej preokupimeve më të mëdha të muslimanëve që jetojnë në vende ku bashkëfetarët e tyre nuk janë shumicë, është pikërisht blerja e mishit...

Receta për versionin e shpejtë të ëmbëlsirës së preferuar!

0
Kjo ëmbëlsirë për shumicën është e preferuar, mirëpo përgatitja e saj kërkon kohë. Prandaj po ju sjellin tani recetën për ëmbëlsirën e katrorëve të kokosit,...

Qofte me banane

0
Përbërësit: 2 banane të pjekura, 1 lugë lëng limoni, 200 gr miell, 50 gr sheqer, 1 vezë, 30 gr gjalpë, 150 ml qumësht, pak kripë, 1 lugë kafeje maja për ëmbëlsira, Qofte me banana Bananet...

Picë Calzone me suxhuk dhe gjizë

0
Përbërësit: ▪ brumë për 3 pica ▪ 2 lugë vaj ulliri ▪ 1 qepe ▪ 225 g kërpudha ▪ 2 gota spinaq ▪ 1 gotë suxhuk i grirë ▪ 425 g...

Dëmet që sjell konsumimi i tepërt i patates

0
Konsumimi i patateve rrit rrezikun e presionit të lartë të gjakut, sipas të dhënave të një studimi të publikuara nga The Independent. Katër ose më...

Mikrovala ul sasinë e vitaminave të ushqimeve tona

0
Furra me mikrovalë lejon që ushqimi nga frigorifer të shkrihet ose nxehet brenda disa minutave dhe të jetë gati për t'u konsumuar, në sajë...

Çfarë të lini dhe çfarë të largoni nga sirtarët e kuzhinës

0
9 mënyra se si ta detoksifikoni kuzhinën tuaj, të hani mirë dhe shëndetshëm “Le t’ia rikujtojmë vetës se çka është ngrënia e ‘pastër’,” tha Daniella...

Artikujt e fundit