Si të zgjidhni mishin e freskët – Rregullat që duhet të dini

Në mënyrë që të ushqehemi shëndetshëm, hapi kryesor është përzgjedhja e saktë dhe e kujdesshme e produkteve. Kur bëhet fjala për mishin, gjithmonë gjendemi para...

Sekretet e kafesë turke, të cilat askush nuk i ka ditur

Të gjithë në shtëpitë tona kemi kafe turke të cilën me shumë dashuri dhe përkushtim prindërit tanë e pinë në mëngjes ose në mbrëmje. Kafeja...

Ky ushqim në rruget e Pakistanit është bërë hit (VIDEO)

Përgatitja e ushqimit të shpejtë është jo vetëm biznes fitimprurës, por edhe mundësi për shumëllojshmëri servimesh dhe shijesh . Dhe kur jemi te shija, ky specialitet...

Si të pregatisni supën me spinaq e cila lufton aneminë

Nëse jeni në dietë apo thjesht në kërkim të recetave të shëndetshme, të cilat nuk do t’ju ngarkojnë me karbohidrate ky është artikulli i...

Kek i shpejtë Batoni

Përbërësit 2 vezë 2,5 gota të çajit vaj vegjetal 2 gota të çajit qumësht 1 gotë sheqer 2,5 gota miell 2 lugë të gjellës kakao 1 vanilje 1 Pluhur pjekje PËRMBI 150 gr çokollatë...

Gurabija me kripë

Përbërësit: 1 margarinë 1 gotë vaj vegjetal 2 lugë të gjellës sheqer 1 lugë të gjellës kripë 1 lugë të gjellës uthull 3 lugë të gjellës qimnon 2 vezë 1 pluhur pjekje miell Hapat: Margarinën,...

Mishi te muslimanët: A po ja teprojmë vërtetë?

Një prej preokupimeve më të mëdha të muslimanëve që jetojnë në vende ku bashkëfetarët e tyre nuk janë shumicë, është pikërisht blerja e mishit...

VIDEO – Bakllava e Nanës, hap pas hapi pa u shpejtuar

Bakllava ka dhjetera menyra te pergatitjes, e secila del me shijshme se tjetra. Por bakllava tradicionale e Nanave tona gjithmone shijon me se miri. Kjo video...

Një kajfall i lehtë për nesër (Receta+ Foto)

Përbërësit : 2 domate, 4 speca, 100 gr djathë, 100 gr kaçkavall, 50 gr gjalpë, 3 vezë, 1 lugë kripë dhe 10-12 copa të...

Sa është i rrezikshëm gjalpi?

Gjalpi përmban 49 për qind yndyrna të ngopura, por nuk përmban yndyrë të rafinuar si trans-yndyrnat që janë më të dëmshme se yndyra e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Thaçi e nis ditën me të ftuarit e Gjykatës Speciale

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pirë kafen e mëngjesit me dy ish-komandant të luftës. Thaçi është takuar me Sami Lushtakun, ish-komandant në zonën e...

Gabim softuerik i Facebook-ut, ekspozohen fotografitë e 6.8 milionë përdoruesve

Facebook ka ekspozuar fotografitë e miliona përdoruesve pa lejen e tyre, bëri të ditur vet rrjeti i mediave sociale, i cili fajëson një gabim...

Ministri Matoshi merr çmim ndërkombëtar

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka marrë një letër nga Fondacioni Let`s Do It World me seli në Tallinn të Estonisë...

Sfungjeri i enëve strehon me miliona baktere. Ja sa shpesh duhet ta ndërroni

Sfungjerët e enëve përmbajnë më shumë baktere se edhe ndenjësja e tualetit. Sipas mikrobiologëve, sendet që përdorni për të pastruar enët e kuzhinës janë...

Distria Krasniqi e vendos flamurin e Kosovës mbi të Rusisë në Kinë

Sporti i xhudos vazhdon ta valëvitë lartë flamurin e Kosovës gjithandej nëpër botë. Sportisët e Kosovës në këtë sport, po paraqiten në nivel kampionësh në...

Veseli: Pas Ushtrisë, ofensivën e Serbisë do ta ndalim edhe me dialog

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë, Veseli tha se të gjitha procedurat kanë shkuar në rregull dhe se mbajtja e seancës në ora 14:00...

Ramush Haradinaj do të prezantojë draft-librin e madh për një marrëveshje me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar që në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë të prezantojë një drajt libër për një marrëveshje gjithëpërfshirëse me...