Recetë: Patëllxhanë të mbushur me gjizë

Patëllxhanët janë ndër perimet fantastike që pavarësisht mënyrës apo recetës së përgatitjes të tërheqin përherë oreksin. Patëllxhanët i lajmë,...

Recetë natyrale: Qumësht kanelle për lëkurë të shëndetshme dhe humbje peshe

Konsumimi i një gote me qumësht të ngrohtë para se të flini është rutinë relaksuese dhe e shëndetshme por, nëse i shtoni...

Torte me banane

Kjo është ëmbëlsirë shumë e thjeshtë. Përbërësit 3 vezë 1 gotë sheqer

Turshi e përsosur: Patëllxhan në vaj ulliri me erëza

Periudhat e ftohta kanë sjellë çdoherë nevojën për ruajtjen e ushqimeve në kohërat e mëhershme. Kësisoj, një proces i...

Receta për përgatitjen e makaronave me mish viçi

Recetë e shpejtë dhe e shijshme. Përbërësit 4 racione mish viçi 500 gr...

Tamëloriz me kanellë, shëndet dhe shije në një vend

Tamëlorizi, ose i njohur ndryshe si oriz me qumësht, është një ëmbëlsirë e lehtë dhe e shijshme. Një recetë e shëndetshme edhe për...

Supë me perime dhe fileto pule, ja si ta përgatisni

Filetoja e pulës do ta bëjë më joshëse këtë supë ndërkohë që perimet do t’ju japin vlerat ushqyese aq të nevojshme për...

Si të përgatisim trileçe në shtëpi?

Trileçja ka pikërisht këtë emër sepse përbëhet nga tri lloje qumështi: qumësht i kondensuar, qumësht i avulluar dhe krem i trashë.

Pica të vogla, të gatshme në çast

Picat e vogla, alternativa më e mirë dhe më e lehtë. Përbërësit: ½ filxhan salcë domatesh;

Përgatitja e bozës, brezi i 5-të i familjes vazhdon traditën nga Kosova në Turqi

Brezi i katërt dhe i pestë i familjes Mercan në rajonin Pazaryeri të qytetit Bilecik vazhdon profesionin e përgatitjes së bozës të...