Jeni të uritur edhe pse sapo keni ngrënë?! Zbuloni 7 arsyet pse ndodh kjo

0
Gjendja e urisë nuk është vetëm në dorën tuaj. Ndonjëherë e keni nga stresi, mërzitja apo edhe pse nuk keni një regjim ushqimor të...

Jo kot quhen “mjeshtër të shkëmbinjve” (Foto)

0
Sipas National Geographic, dhitë shkëmbore i përkasin familjes antilopë dhe zotërojnë aftësinë për t'u ngjitur në vende të paarritshme. Ato janë poashtu të prirura për...

Mbushi telefonin në prizën e xhamisë, lë të holla dhe një mesazh…

0
Një qytetar i cili ngarkoi telefonin në një xhami në rrethin Altınyayla të provincës Sivas të Turqisë, la 2 lira në afërsi...

Pasaportat më të fuqishme të vitit 2018 (Foto)

0
“Henley Passport Index” ka renditur të gjitha pasaportat e botës sipas numrit të vendeve që mbajtësit e tyre mund të vizitojnë pa viza. Ata kanë...

6 vjeçarja që ka mbi 30 milionë ndjekës në ‘YouTube’, blen ndërtesë me vlerë...

0
Vogëlushja gjashtëvjeçare e njohur si South Korean Boram, që është shumë e popullarizuar në YouTube, ka blerë një ndërtesë me pesë kate...

Sa para kanë 30 njerëzit më të pasur në planet?

0
“Bloomberg Billionaires Index” ka publikuar listën me 30 njerëzit më të pasur të planetit. Këta...

Djali gjen familjen 40 vjet pas zhdukjes nga sistemi diktatorial

0
Një burrë, prindërit e të cilit u rrëmbyen nga agjentët e shërbimit sekret argjentinas në vitin 1977, është ribashkuar me familjen e...

Në 2050 popullsia botërore do të arrijë në 9,7 miliardë

0
Popullsia e botës pritet të arrijë 9,7 miliardë në vitin 2050 kundrejt shifrës aktuale 7,7 miliardë, me një dyfishim të numrit të...

Priftërinjtë katolikë djegin librat e Harry Potter në Poloni

0
Priftërinjtë katolikë në Poloninë e Veriut kanë bërë një akt që ka sjellë shumë reagime në rrjetet sociale duke djegur librat e Harry...

Vajza e shoferit emigrant mashtroi stilistë, banka, hotele luksi

0
Pushimet luksoze, rrobat e stilistëve dhe restorantet e shtresave të larta i përkasin të shkuarës, por mashtruesja që tani pret të bëjë deri në...