Pagat në Zvicër, kaq paguhet kuzhinieri, kopshtari e taksisti

0
Pagat në Zvicër rriten vazhdimisht, derisa statistikat tregojnë edhe për dallimin ndërmjet këtij viti dhe atij të kaluar. Lista...

Britanikja “Express”: Në rast të Luftës së Tretë Botërore, Shqipëria është vendi i tretë...

0
Për shkak të tensioneve të fuqive të mëdha globale, Lufta e Tretë Botërore është bërë një shqetësim për shumë njerëz.

Gjermani, vidhen thesaret me vlerë miliarda euro

0
Një vjedhje spektakolare ka ndodhur në Gjermani. Mësohet se  ‘Kasaforta Jeshile’, një koleksion pasurish historike me vlerë të paçmuar është vjedhur.

Gjenden 13.5 ton ar dhe 20 miliardë dollarë në bodrumin e ish-kryebashkiakut të Pekinit

0
Në bodrumin e shtëpisë së ish-kryebashkiaku të Pekinit  Zhang Qi, janë gjetur 13.5 ton ar dhe 20 miliardë dollarë. Sipas...

“Zgjidhet misteri”/ Pronari i anijes së braktisur në Irlandë gjendet në Kanada

0
Një anije prej druri, e braktisur në brigjet e Irlandës, tre vite më parë shkaktoi polemika të mëdha: si arriti ajo atje...

Koreja e Veriut hap “Majën e Qytetërimit Njerëzor”

0
Koreja e Veriut ka hapur një qytezë të re të cilën mediat shetëtore e kanë quajtur “maja e qytetërimit modern të njerëzimit”.

Pudra me ngjyrosës kanceroz, “J&J” e dinte prej 1971-shit

0
Aksionet e “Johnson & Johnson” kanë rënë me më shumë se 10 për qind, pasi agjencia e lajmeve “Reuters” raportoi se gjiganti...

Gjermanët, përdoruesit më të mëdhenj të letrës në botë

0
Gjermania prodhon më shumë mbetje letre dhe kartoni për person sesa çdo komb tjetër i industrializuar ose në zhvillim i G20-ës, deklaroi qeveria në...

Djali gjen familjen 40 vjet pas zhdukjes nga sistemi diktatorial

0
Një burrë, prindërit e të cilit u rrëmbyen nga agjentët e shërbimit sekret argjentinas në vitin 1977, është ribashkuar me familjen e...

Donte të dilte në lajme, adoleshenti rrëzoi 6-vjeçarin nga kati i 10-të

0
Një adoleshent ka hedhur nga kati i 10-të një fëmijë pasi ka dashur të dilte në lajme. Djali francez po bënte një...