Amerikanët besojnë se UFO-t ekzistojnë: Është një komplot qeveritar

0
33% e të intervistuarve thonë se alienët e vizitojnë tokën me anije kozmike, e 70% janë të bindur se ekziston një komplot...

SHBA, gjuetari i drerëve dënohet të shikojë filmin vizatimor “Bambi”

0
Një person në shtetin amerikan Missouri, i dënuar me një vit burgim për vrasje të "qindra" drerëve, është gjykuar që gjatë vuajtjes së dënimit...

1946/Sa kushtonte mercedezi i rrallë i Mbretit Zog, dhuratë nga Hitleri (foto)

0
Gazeta “Les Etoiles” ka botuar, të martën e 3 dhjetorit 1946, në faqen n°2, një lajm të marrë asokohe në gazetën britanike...

Raporti: Finlanda vendi më i lumtur në botë, ja kush janë 7 shtetet e...

0
Finlanda është vendi më i lumtur në botë, sipas Raportit Botëror të Lumturisë në 2019. Dhe kjo ndodh për shkak të mënyrës...

Rreziku shëndetësor që i kanoset tifozëve të zjarrtë të futbollit

0
Tifozët e futbollit përjetojnë nivele aq të larta stresi duke shikuar ekipin e zemrës saqë e vendosin veten përballë rrezikut të një...

Kirurgia 90­-vjeçare ruse vazhdon të kryejë 4 operacione në ditë!

0
Kirurgia më e vjetër në Rusi, e cila është 90 vjeç ka kryer 10 mijë operacione gjatë karrierës së saj dhe është shprehur se...

Lindje-Perëndim: kostoja e tmerrshme e zjarreve në “mushkërinë e botës”

0
Qyteti më i madh i Brazilit, Sao Paolo u zhyt në errësirë në fund të gushtit; jo prej një fenomeni natyror, por...

E quditshme si lindi shprehja “OK”

0
Kudo që të ndodheni, nëse përdorni fjalën OK të gjithë do ta kuptojnë. Gjithashtu, nëse pak kohë më parë ky term përdorej vetëm nga masat...

Flamuri shqiptar në mesin e pesë flamujve më të vjetër në botë

0
Flamuri shqiptar KuqeZi, është rënditur ndër pesë flamujt më të vjetër në botë. Kështu ka bërë të ditur Patriot...

Gjobë prej 9.200 eurosh për ata që këpusin zambakun special

0
Ata që do këpusin zambakun i cili në literaturë quhet "Mis/Akkuş" i zbuluar për herë të parë në Ordu të Turqisë në...

Artikujt e fundit