Foto Galeri/ Brenda ishujve të izoluar, ku ligjin e bëjnë gratë

0
Shoqëritë e izoluara të dy ishujve të Estonisë, Kihnu dhe Manija, në detin Baltik, janë konsideruar shpesh si shoqëritë e fundit matriarkale...

Profesori tregon çfarë studenti ishte Albin Kurti: Koncentrohej shumë gjatë ligjëratave, mendoja se do...

0
Profesor Salem Lepaja, ishte njëri ndër profesorët e Fakultetit të Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike, i cili i ligjëroi kryeministrit të sapozgjedhur të...

Ndodh vetëm disa herë gjatë mijëvjeçarëve! Çfarë do të thotë data e sotme

0
Dita e sotme, 2 Shkurt 2020 është një datë palindrome, e cila nuk ndryshon nëse lexohet nga e majta në të...

Pamje tragjike/ Momenti kur punëtori rus përpihet nga gërmadha e stadiumit

0
Një punëtor ka humbur jetën në Rusi teksa priste disa kolona mbajtëse të kompleksit sportiv të Shën Petersburg (SKK Peterburgsky).

Rreziku shëndetësor që i kanoset tifozëve të zjarrtë të futbollit

0
Tifozët e futbollit përjetojnë nivele aq të larta stresi duke shikuar ekipin e zemrës saqë e vendosin veten përballë rrezikut të një...

Gruaja më e vjetër në botë mbush 117 vjet

0
Japonezja Kane Tanaka ka thyer rekordin e saj si personi më i vjetër në botë duke festuar 117 vjetorin e lindjes.

Kjo është “nëna e maceve”në Siri, e mbetur në karrocë nga regjimi, kujdeset për...

0
E njohur si “nëna e maceve”, Ibtisam Said qëndron e ulur në karrocën e saj e shoqëruar nga krijesa më e dashur...

Po lufton për të jetuar! Vogëlushja 1-vjeçare që u shpall dy herë e vdekur

0
Një lojë pranë pishinës me 2 vëllezërit e saj ka rezultuar thuajse fatale për 1-vjeçaren. Foshnja është raportuar dy...

Fosilet më të vjetra të pemëve zbulohen në New York

0
Fosilet më të vjetra të pemëve në botë raportohet të jenë gjetur në shtetin e New York-ut në SHBA, transmeton Anadolu Agency...

Zhdukja e mistershme e aeroplanit të Malajzisë mund ‘të mos zgjidhet kurrë’, gjithçka fshihet...

0
Misteri i aeroplanit të zhdukur të Malajzisë, MH370, sipas të gjitha gjasave nuk do të zgjidhet kurrë, pasi kulla e kontrollit ajror...

Artikujt e fundit

Vitia tregon orarin e ri të lëvizjes për komunat në karantinë

0
Ministri i Ministrisë së Shëndetësisë së qeverisë në detyrë, Arben Vitia, ka treguar orarin e ri për lëvizje brenda komunave në karantinë....

Masa të reja për Malishevën, qarkullimi kufizohet prej orës 14:00 deri në 6:00 të...

0
Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim për kufizime të reja të lëvizjes së njerëzve në komunën e Malishevës. Nga nesër prej orës...

“Terapia intensive s’do jetë për të gjithë”, Suedia gati për më të keqen

0
Pavarsisht qasjes indiferente e cila ua linte në dorë ndërgjegjjes së qytetarëve zbatimin e udhëzimeve për koronavirusin, Suedia po përgatitet për më...

Mbi 90 mijë të vdekur nga COVID-19 në mbarë botën

0
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në gjithë botën ka kaluar në mbi 90 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Muriqi mund të thyejë rekord në Turqi

0
Ylli kosovar mund të bëhet lojtari më i shtrenjtë ndonjëherë i Superligës turke nëse shitet jashtë për 25 milionë euro

Detaje të reja për vrasjen në Rahovec: Policia gjeti vetëm disa mbetje të viktimës,...

0
Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vrasjen e rëndë në Rahovec, ku vëllai kishte vrarë vëllanë e më pas e kishte...

100 mjekë në Itali humbën jetën nga koronavirusi

0
Shkon në 100 numri i mjekëve që kanë vdekur nga epidemia e Covid 19 në Itali. Katër profesionistë të...