Çdo prind duhet ta shikoj këtë video

0
Videoja e meposhtme na tregon perditshmerine tone, dhe luften qe duhet te bejme ne menaxhimin e kohes, e jo ne"blerjen" e saj. Mbi te gjitha...

(FOTO) Kënd lodrash në xhami, teravit falen pa preokupim

0
Në Xhamin e Fakultetit të Ilahijatit pranë Universitetit të Marmaras është formuar një kënd lojërash për fëmijë. Qëllimi kryesor i kësaj iniciative ka qenë tërheqja...

Historia e ëmbël e Mehrit

0
Hibba Amar, nje blogere interneti ka treguar rrefimin e saj personal lidhur me mehrin, apo dhuraten martesore. Ajo e fillon tregimin ne kete menyre: –...

Pse trupi i nënave nuk kthehet në formë menjëherë pas lindjes?

0
Shumë gra presin që trupat e tyre të kthehen në formë menjëherë pas lindjes, veçanërisht nëse ato nuk kanë fituar shumë kile në shtatëzëni. Edhe...

Qesharake: Ja si duhet ta ndihmojë vëllau – vëllaun (Video)

0
Sa here ju ka ndodhur qe ta ndihmoni me te voglin e familjes tuaj per te shpetuar nga djepi? Sa here e keni nxjerre vellaun...

Çaj për të gjitha disponimet (FOTO)

0
Vetitë e cajit janë jashtëzakonisht të dobishme për organizmin, pasi ata jo vetëm që hidratojnë trupin, por edhe ndihmojnë në eliminimin e toksinave, qetësim...

Dinjiteti i një pastruesi që na përlotë!

0
Kurrë më parë nuk u kisha treguar fëmijëve për profesionin tim që të mos viheshin në siklet nga bashkëmoshatarët e tyre. Një herë, kur ime...

Pasojat e të bërtiturit fëmijëve (VIDEO)

0
Tu bertasesh femijeve mund te kete pasoja per tere jeten, pasi ka efekt te drejtperdrejte ne tru, dhe ndikon ne pergjigjen qe jep truri...

Mos u besoni zbritjeve mbi 50%!

0
Shumë preje mediave prestigjoze po flasin për mënyrën më të re të manipulimit me çmimet e ofertave. Se fundmi kërkimet në fushën e tregut...

Syfyri dhe iftari kur jeni për ngutë! (FOTO dhe RECEPTA)

0
Si pjesë e muajit të shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë në mbarë botën do të përmbahen nga ushqimi dhe uji, midis agimit dhe muzgut. Myslimanët...