Nishan apo kancer? Kjo video ju tregon diferencën

Një nishan i zakonshëm ka dallim nga shenjat e para të kancerit të lëkurës, dhe dallimi është si në pamje ashtu edhe në zanafillën...

Disa metoda si t’ua lehtësoni jetën pleqve në shtëpi (Video)

Gjyshërit apo prindërit tuaj të moshuar meritojnë kujdes të vecantë. Me ndihmën e teknologjisë dhe arritjeve të reja që kanë shtuar mirëqenien, kjo arrihet...

Tharja e rrobave në radiator, një ndër gjërat më të rrezikshme në shtëpinë tuaj

Në lokalet në të cilat thahen rrobat e lara me detergjent dhe me zbutës është konstatuar numër i lartë i kimikateve të cilat janë...

Bimët më të mira të shtëpisë që mbajnë larg mushkonjat

Mushkonjat janë insekte bezdisëse që përbëjnë një rrezik serioz për shëndetin e miliona njerëzve. Mënyra më e mirë për t’u mbrojtur prej tyre është të...

E bija i dhuron babait veshkën pa e ditur ai fare!

Imagjinoni veten nëse do të keni nevojë për një operacion që u shpëton jetën. Keni nevojë për një organ në trupin tuaj, dhe për...

Mos u besoni zbritjeve mbi 50%!

Shumë preje mediave prestigjoze po flasin për mënyrën më të re të manipulimit me çmimet e ofertave. Se fundmi kërkimet në fushën e tregut...

10 këshilla për të forcuar marrëdhëniet në familje

Familjet e lumtura kanë lidhje shumë të forta dhe prindërit janë ata që duhet të marrin përgjegjësi për të forcuar dhe për të mbrojtur...

Ushqyerja e fëmijëve me zor është dhunë e pastër

  Shqetësimi gjithnjë në rritje për problemet në lidhje me ushqimin si mbipesha, anoreksia dhe bulimia, i ka shtyrë shkencëtarët të studiojnë me shumë kujdes...

Tumoret e trurit tek fëmijët

Nga  Dr. Artur Xhumari Cilët pacientë trajtohen në Shërbimin e Neurokirurgjisë, çfarë problemesh dhe diagnozash kanë? Cila është mosha e tyre? Në Shërbimin e Neurokirurgjisë, trajtohen...

Me këto sëmundje ballafaqohen familjet të cilat nuk i zbathin këpucët në shtëpi

Është traditë e myslimanëve (falë Zotit, edhe e shqiptarëve) që të heqin këpucët kur hyjnë në shtëpi. Por në shumë kultura, e posaqërisht në kulturën...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Bilanci i fundit i tërmetit: 915 shtëpi dhe banesa të dëmtuara

Bilanci më i fundit nga tërmeti i 21 shtatorit janë 915 banesa dhe pallate të dëmtuara. Duke komunikuar këto...

Publikuan lajme të rreme për tërmetin, arrestohen dy gazetarë shqiptarë

Policia e Shqipërisë mbrëmë pas mesnatës ka arrestuar dy gazetarë të cilët publikuan lajmin e rremë se do të ketë tërmet të...

Kosova me vdekshmërinë më të lartë në Evropë nga ajri i ndotur

Për vite me radhë fusha e ambientit nuk ka qenë prioritet i qeverive, të cilat kanë udhëhequr me Republikën e Kosovës.

Goditja e Shqipërisë nga tërmeti, qytetarët ende jashtë shtëpive

Shqipëria është prekur nga lëkundje të fuqishme tërmeti, që kanë shkaktuar dëme materiale të mëdha dhe dhjetëra persona janë lënduar.

Xavi: Nuk e kam problem të bëhem trajner i Barcës

Legjenda e Barcelonës, Xavi thotë se ai është në pritje të marr drejtimin e ish-klubit të tij dhe të ish-shokëve të skuadrës...

Formula 1, Vettel triumfon pas një viti

Më në fund rikthehet Sebastian Vettel. Gjermani është rikthyer tek fitorja pas një viti falë një strategjie perfektë qe...

Vendimi i Facebook-ut, pasi tërmeti goditi Shqipërinë

Pas tërmetit në Shqipëri, Facebook krijoi një grup ku i kërkonte përdoruesve të tregonin nëse janë të sigurtë. Butonat...