Dieta e mollës për ta pastruar trupin dhe për të humbur peshë

0
Prej sa kohësh nuk detoksifikoni trupin tuaj? Dëshironi të humbni disa kile më shumë? Dieta e mollës është ajo që bën për ju. Një mundësi...

Këta janë përbërësit për një mëngjes të shëndetshëm

0
Të dilni nga shtëpia pa ngrënë mëngjes nuk do t`ju ndihmojë të humbni peshë.Njerëzit, të cilët zakonisht neglizhojnë mëngjesin, marrin mëshumë kalori gjatë gjithë...

Sallatat detox, pastroni organizmin

0
Më shumë toksina e më pak ushqyes janë pasojat e një aparati tretës që nuk funksionon mirë. Disa receta të sallatave detoks për të...

Dieta e Universitetit të Vienës – 10 kg për 2 javë

0
Me këtë dietë, ju mund të humbisni 8-10 kg brenda dy javëve. Kjo dietë 2 javore ka një menu për 7 ditë, e cila përsëritet...

Dieta më e mirë e stinës është ajo e qershive

0
Të varfëra në yndyrna, të pasura në ujë, qershitë përfaqësojnë një ushqim që ndikon në rënien në peshë (ndryshe nga çfarë kishim ditur deri...

Ushqimet që reduktojnë urinë dhe ankthin për të ngrënë

0
Kur ndjekim një dietë dobësimi, është normale të ndjejmë dëshirën të hamë disa ushqime me shumë kalori, qofshin këto të ëmbla apo të kripura. E...

Dobësohuni duke shmangur këto 7 gabime

0
Kur duam të humbim peshën, duhet të mësohemi me idenë se dieta nuk është e përkohshme, por një ndryshim i përhershëm në mënyrë që...

Keni thartirë në lukth, këto janë ushqimet që duhet ti evitoni

0
Nëse bëhet fjalë për një çrregullim të rastit pas një përtypjeje apo një refluks të vërtetë gastro-ezofageal, bezdia mund të jetë vërtet e padurueshme,...

Ekspertja e shëndetit: “Si ta lësh sheqerin për 31 ditë, për detoksikim dhe dobi...

0
Nëse keni lexuar modën e fundit të mbajtjes së trupit në formë, ndoshta keni menduar të mbani një dietë detoksikimi. Ndoshta keni lënë shumë ushqime...

Ushqimet që ju ndihmojnë të humbni peshë

0
Në ditët e sotme mbetet ende problem se çfarë ushqimesh duhet të konsumojmë për të humbur peshë por nutricionistët kanë treguar se është më...