Dietë e lehtë me dy ditë regjim

0
Kjo është dieta e njohur me emrin “dieta 2 ditore”. Ajo çka e bënë të veçantë këtë dietë nga dietat e tjera është se...

Dieta me ujë për dobësim të shpejtë – Hiqni nga gjysmë kilogrami në ditë

0
Në dietën me ujë mund të hiqen nga gjysmë kilogrami në ditë. Megjithatë, kjo guxon të bëhet çdo të dytën ditë. Dhe jo në...

Frutat dhe perimet që ngjajnë me organet njerëzore (Video)

0
Po t’i hedhim një sy formës sonë trupore dhe formës së frutave dhe perimeve do të shohim një ngjashmëri befasuese që provon më së...

Cilat pemë kanë pak sheqer e cilat kanë shumë

0
Me siguri nuk e keni idenë për atë se sa sheqer secila pemë ka. Në esencë, nuk duhet të shmangni as pemën e cila...

Si mund të bini nga pesha dhe ta pastroni trupin tuaj me ujë të...

0
Sipas një herbalisti gjerman, Andreas Mortiz, duke pirë ujë të pastër detoksifikojmë qelizat në trupin tonë, përmirësojmë qarkullimin dhe ulim sasinë e toksinave. Ju do...

Çaji me filter, më tepër kimikate sesa çaj!

0
Çaji është një pijet më të përdorura në botë. Sipas të dhënave më të fundit, të paktën 2 miliardë njerëz në botë pijnë çaj çdo...

Është konstatuar varësia nga kafja e mëngjesit: Këto janë simptomat!

0
Hulumtuesit e universitetit të Baltimorit “Johns Hopkins” kanë konstatuar që kafja e mëngjesit vërtet është e nevojshme, sepse nëse nuk e pimë mund të...

Dieta efektive 22 ditëshe

0
Pasi ka ndihmuar yjet e famshëm, dieta e 22 ditëve ka fituar mjaft vëmendje, dhe qëllimi sigurisht është dobësimi. Mjafton më pak se një...

Largoni dhjamin me karrota dhe molla

0
Janë disa opsione që mund t’ju ndihmojnë të largoni dhjamin e tepërt në zonën abdominale, për pak kohë. Fillimisht konsumoni 200 ml lëng të karotave...

Mëngjesi, racioni më i rëndësishëm i ushqimit

0
Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Pas gjumit te nates, mëngjesi është mjeti i përsosur për të filluar metabolizmin dhe sigurimin e...