Çfarë i ndodh trupit kur ndërpresim konsumimin e bukës?

Fjala është për bukën, artikulli më i përhapur, të cilin njerëzit e adhurojnë, por të cilin më së shpeshti e fshijnë nga menyja, kur...

Çfarë rekomandojnë dietologët, lëng frutash apo fruta?

Frutat përtej shijes dhe aromës së ëmbël, ofrojnë shumë fibra, vitamina dhe minerale dhe janë një burim i mirë i karbohidrateve dhe antioksidantëve natyrorë. Si...

Çaj i veçantë për secilin grup të gjakut

Stina e dimrit është e lidhur ngushtë me konsumin e çajit. Një pije e ngrohtë dhe e shëndetshme që mund ta përgatisni në çdo moment....

Pse duhet të hani ftonj gjatë vjeshtës

Dobitë ushqyese dhe mjekësore të ftoit për njeriun ende nuk janë të studiuara mirë , por nga të dhënat e deri tanishme të shkencës...

Syfyri dhe iftari kur jeni për ngutë! (FOTO dhe RECEPTA)

Si pjesë e muajit të shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë në mbarë botën do të përmbahen nga ushqimi dhe uji, midis agimit dhe muzgut. Myslimanët...

Çfarë ndodh nëse nuk ushqehemi?

Nëse keni vendosur të ndiqni një dietë drastike, apo që të hani shumë pak, atëherë ju do të mund të dobësoheni, por një sërë...

Ja 5 mëngjese detox dhe të shijshme

Mosngrënia e mëngjesit është ende një zakon i përhapur, por i keq për shëndetin. Në fakt, një mëngjes i mirë dhe i shëndetshëm mund...

Ushqimet që reduktojnë urinë dhe ankthin për të ngrënë

Kur ndjekim një dietë dobësimi, është normale të ndjejmë dëshirën të hamë disa ushqime me shumë kalori, qofshin këto të ëmbla apo të kripura. E...

A Munden Diabetikët Të Hanë Mjaltë?

Mjalti është ëmbëlsuesi më natyral dhe më i shëndetshëm i natyrës. Ai i është përdorur për qindra e mijëra...

Shenjat që tregojnë se keni nevojë për karbohidrate

Profesionistët e fitness-it kanë hamendësuar gjithmonë se stërvitja fizike dhe një dietë e ulët në karbohidrate është kombinimi i duhur për të rënë në...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Trajneri i Çekisë flet para ndeshjes me Kosovën

Trajneri i Çekisë, Jaroslav Silhavy, ka thënë se skuadra e tij do të respektojë shumë Kosovën në përballjen e ditës së enjte.

Sistemi i shitjes së biletave vazhdon të jetë jashtë funksionit

Sistemi i shitjes së biletave për ndeshjet vendase të Kosovës vazhdon të mbetet jashtë funksionit. Sistemi që menaxhohet nga...

Kapiteni i Çekisë: Mungesa e Muriqit nuk është një problem për Kosovën

Kapiteni i Kombëtares së Çekiës, Vladimir Darida, ka deklaruar se mungesa e Vedat Muriqit nuk do të jetë një problem për Kosovën.

Nis rinumërimi i rreth 1500 vendvotimeve për të cilat mori vendim PZAP-i

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot do të fillojë rinumërimi i vendvotimeve. Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa kishte marrë vendimin...

Kosovarët mund t’i humbasin rreth 300 milionë euro kursime në bankat e Serbisë

Rreth 300 milionë euro kursime të kosovarëve në bankat e Serbisë mund të humbasin. Kjo për shkak të refuzimit të shtetit serb...

Mustafa: Me VV-në do të merremi vesh edhe për Presidentin, rinumërimi do ta shtyjë...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka bërë të ditur se nuk do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje...

Mos e merrni pastrimin e shtëpisë aq seriozisht! Miqve u duhesh ti, jo shtëpia...

Gjyshja ime thoshte ... Mos lejoni që tigani juaj të shkëlqejë më shumë se ju! Mos e merrni pastrimin e...