Merrni vitaminat tuaja ditore me një gotë qumësht

0
Produktet e qumështit janë çelës për çdo dietë dhe qumështi është më i konsumuari nga të gjithë, por është e rëndësishme të dini...

Çfarë përjeton trupi gjatë agjërimit, tregon nutricionisti Agron Rexhepi (Video)

0
Agjërimi i muajit të Ramazanit, respektivisht abstenimi nga ushqimet dhe pijet, sjellë me vete një mori efektesh pozitive shëndetësore.

Çaji i zi ndihmon në humbjen e peshës

0
Çaji i zi, ashtu si ai jeshil, ndihmon të humbisni në peshë, por ka dhe përfitime të tjera për shëndetin.

Dobësohuni me kafe

0
Nuk ka ndonjë dyshim se kafeja është ndër pijet më të shijshme në mëngjes. Ajo brenda pak momenteve i përmirëson nivelet e energjisë dhe...

Si të dobësoheni domate, kripë dhe sheqer…

0
Mbipesha është një ndër problemet më të zakonshme dhe shqetësuese të shoqërisë moderne. Njerëzit po përpiqen ta luftojnë atë në mënyra të ndryshme si:...

Keni thartirë në lukth, këto janë ushqimet që duhet ti evitoni

0
Nëse bëhet fjalë për një çrregullim të rastit pas një përtypjeje apo një refluks të vërtetë gastro-ezofageal, bezdia mund të jetë vërtet e padurueshme,...

Si të dobësoheni me lëngë të patates…

0
Shumica e gjërave që kanë veti shëruese, kanë një shije jo fort të mirë për ne. Kështu ndodh edhe me lëngu e patates, i...

Dietë 5-ditore me mollë dhe dardhë

0
Dardhat dhe mollët janë ideale për dietë, për shumë arsye. Molla përmban fibra dietetike, të cilat japin ndjenjën e ngopjes, pengojnë oscilimin e nivelit të...

Disa ushqime që duhet t’i largoni mënjëherë nga dieta juaj ushqyese!

0
Ekzistojnë ushqime që ne duhet t’i shmangim në bazë të gjerë, sepse mund të shkaktojnë shumë dëme për organizmin tonë. Bëhet fjalë për ushqime...

Dieta me kafe

0
90 për qind e grave ankohen për shkak të peshës së tepërt pas lindjes, ndërsa vajzat e reja ballafaqohen me probleme tjera, si pasojë...