Veprimet ofenduese të supermarketeve për Ramazan (FOTO)

0
Shumë supermarkete në mbarë botën japin promovime të veçanta gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit për klientët e tyre muslimanë. Por siç do ta shihni...

Çdo njeri duhet të fillojë të hajë më shumë të verdhë të vezës

0
Duke konsumuar më shumë të verdhë të vezës, ju vetëm sa e mbushni veten me më shumë nutrientë esencialë – dhe mos u brengosni...

Si duket ushqimi i spitalit nëpër botë (Foto)

0
Ushqimi i spitalit nuk ka një reputacion të mirë, por një koleksion fotosh është përpjekur ta ndryshojë këtë gjë. “Sunbelt Staffing” ka grumbulluar foto të...

Dieta “Sekonda e fundit”

0
Të gjithë flasin për të, mes njerëzve të njohur të artit dhe sportit dhe është dietë që përbëhet nga vetëm dy numra që në...

Dieta mrekullibërëse me grejpfrut dhe vezë

0
Dieta për humbjen e kilogramëve të tepërt që ju sjellim në vazhdim mund të duket e çuditshme dhe aspak e ngjashme me ato që...

4 mënyra fantastike për të humbur peshë përgjithmonë, sipas shkencës!

0
Humbja e peshës është e vështirë, në të shumtën e rasteve. Por humbja e peshës dhe mosrifitimi i kilogramëve të hequr më pas është akoma...

Si të dobësoheni me vezë të ziera

0
Nëse dëshironi të arrini rezultate të shpejta sa i përket humbjes së peshës, atëherë dieta me vezë të ziera është më idealja. Në këtë dietë...

Dietat që i mendonim si më të shëndetshme mund të na vrasin!

0
Dietat e ulëta në yndyrë mund të rrisin rrezikun e vdekjes së parakohshme me një të katërtën, ka zbuluar një studim afatgjatë. Studimi i publikuar...