Dieta e mollës për ta pastruar trupin dhe për të humbur peshë

0
Prej sa kohësh nuk detoksifikoni trupin tuaj? Dëshironi të humbni disa kile më shumë? Dieta e mollës është ajo që bën për ju. Një mundësi...

Si duket ushqimi i spitalit nëpër botë (Foto)

0
Ushqimi i spitalit nuk ka një reputacion të mirë, por një koleksion fotosh është përpjekur ta ndryshojë këtë gjë. “Sunbelt Staffing” ka grumbulluar foto të...

Dieta “Sekonda e fundit”

0
Të gjithë flasin për të, mes njerëzve të njohur të artit dhe sportit dhe është dietë që përbëhet nga vetëm dy numra që në...

Dieta mrekullibërëse me grejpfrut dhe vezë

0
Dieta për humbjen e kilogramëve të tepërt që ju sjellim në vazhdim mund të duket e çuditshme dhe aspak e ngjashme me ato që...

4 mënyra fantastike për të humbur peshë përgjithmonë, sipas shkencës!

0
Humbja e peshës është e vështirë, në të shumtën e rasteve. Por humbja e peshës dhe mosrifitimi i kilogramëve të hequr më pas është akoma...

Si të dobësoheni me vezë të ziera

0
Nëse dëshironi të arrini rezultate të shpejta sa i përket humbjes së peshës, atëherë dieta me vezë të ziera është më idealja. Në këtë dietë...

Pse janë të shëndetshme turshitë ?

0
Nëse nuk e keni ditur,perimet turshi janë të pasura me laktobacile,enzima dhe vitamin dhe kështu pra bëhet fjalë për ushqim ideal. Në vijim ju...

Dietat që i mendonim si më të shëndetshme mund të na vrasin!

0
Dietat e ulëta në yndyrë mund të rrisin rrezikun e vdekjes së parakohshme me një të katërtën, ka zbuluar një studim afatgjatë. Studimi i publikuar...

Çfarë ndodh nëse e përzieni dhe hani mjaltin me sodën e bukës

0
Ideja për përzierjen e sodës së bukës me shurup të dafinës apo me mjaltë ndoshta në shikim të parë mund të duket diçka bizare,...

Dobësohuni duke shmangur këto 7 gabime

0
Kur duam të humbim peshën, duhet të mësohemi me idenë se dieta nuk është e përkohshme, por një ndryshim i përhershëm në mënyrë që...