Syfyri dhe iftari kur jeni për ngutë! (FOTO dhe RECEPTA)

Si pjesë e muajit të shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë në mbarë botën do të përmbahen nga ushqimi dhe uji, midis agimit dhe muzgut. Myslimanët...

Cka të hani për syfyr?

Arsyeja pse nuk ju hahet edhe aq syfyri mund të jetë nga distanca e paktë mes iftarit dhe syfyrit, apo thjeshtë pse keni bërë...

Ushqimi gjatë muajit të Ramazanit: Cilin ushqim dhe pije duhet shmangur?

Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni kujdes këshillave të mjekëve dhe të...

Ushqimet që duhet ti largoni patjetër nga kuzhina juaj!

Ka shumë paqartësi në lidhur me atë se cilat ushqime janë të shëndetshme dhe cilat nuk janë. Këtu keni një listë prej 7 ushqimesh që...

Nutricistja tregon se si të ushqeheni për të humbur peshë

Secili dëshiron që të duket bukur. Por nëse mendoni që ta ndërprisni ushqimin për të humbur disa kilogramë, atëherë e keni gabim. Nutricistja, Michelle Adams...

Si të përshpejtojmë metabolizmin – sekrete nga dietologët

Vini në funksion metabolizmin sapo të zgjoheni duke pirë një gotë me ujë. Nëse nuk ju pëlqen uji, mund të konsumoni edhe lëngje të...

Ja si ndikon reduktimi i kalorive në jetën tonë

Reduktimi i kalorive, pra që njerëzit të heqin dorë nga ushqimi gjatë ditës tingëllon pak e pakëndëshme për ne. Por shkencëtarët thonë se në...

Dobitë e panumërta të xhenxhefilit dhe udhëzime të përdorimit

Xhenxhefili është njohur dhe përdorur që në lashtësi, jo vetëm si një erëz që jepte shije, por edhe si rrënja magjike që parandalonte një...

Dieta e përqindjeve

Të humbësh në peshë në pak ditë është ëndrra e çdo femre. Trajneri Nicholas Polo shprehet për “Healthista” se kjo është diçka që realizohet duke...

I ftohti ju ndihmon të bini në peshë

Të paturit ftohtë ju ndihmon të bini në peshë. Ky është rezultati në të cilin kanë dalë shkencëtarët e Universitetit të Gjenevës, të cilët...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Kosnett reagon pas shpërndarjes së Kuvendit: Hap i rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë së...

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë ka reaguar pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Ambasadori Philip Kosnett, përmes një postimi...

OKB: 3 milionë njerëz rrezikohen nga sulmet në veriperëndim të Sirisë

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka lëshuar një paralajmërim se 3 milionë njerëz në veriperëndim të Sirisë janë në rrezik nëse...

BIK-u sqaron opinionin për mishin e asgjësuar

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, në një deklaratë të lëshuar sot, ka sqaruar opinionin e gjerë rreth mishit të asgjësuar nga...

8 vjeçari u vjedh makinën prindërve, përfundon në autostradë me 140 km/orë

Një 8-vjeçar në Gjermani vodhi makinën e prindërve të tij për një shëtitje në autostradë me 140 km / orë ka thënë...

Idlib, 6 civilë humbin jetën nga sulmet e regjimit dhe Rusisë

Të paktën 6 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve të regjimit të Bashar al-Asadit dhe Rusisë që nga mesnata...

Kosova përfiton mbi 90 milionë euro nga BE-ja, ratifikohet marrëveshja IPA 2018

Kuvendi i Kosovës ka ratifikuar Marrëveshjen Financiare për IPA 2018, ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Marrëveshja në fjalë mori...

Shpërndahet Kuvendi i Kosovës

Deputetët e Parlamentit e kanë votuar shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës. Shpërbërja e Kuvendit ka marrë 89 vota pro,...