Dietat mund të çojnë në depresion

0
Dietologia australiane, Lyndi Cohen, thotë se kur zgjedhim të mos kemi karbohidrate në dietën tonë, emocionet ndryshojnë në mënyrë drastike, pasi karbohidratet çlirojnë kimikate...

Pse duhet të hani ftonj gjatë vjeshtës

0
Dobitë ushqyese dhe mjekësore të ftoit për njeriun ende nuk janë të studiuara mirë , por nga të dhënat e deri tanishme të shkencës...

Çfarë ndodh nëse nuk ushqehemi?

0
Nëse keni vendosur të ndiqni një dietë drastike, apo që të hani shumë pak, atëherë ju do të mund të dobësoheni, por një sërë...

Ushqimet që reduktojnë urinë dhe ankthin për të ngrënë

0
Kur ndjekim një dietë dobësimi, është normale të ndjejmë dëshirën të hamë disa ushqime me shumë kalori, qofshin këto të ëmbla apo të kripura. E...

Përdoreni këtë lëng për të pasur stomak të shëndetshëm

0
Fryrja dhe gazrat shpesh mund të shkaktojnë problem të madh. Ja si ta zgjidhni lehtë dhe pa shpenzuar para me ndihmën e vetëm një...

Pijet dietale ju bëjnë të shtoni peshë?

0
Pijet dietale mund të shtyjnë njerëzit që të shtojnë peshë si dhe nxisin zhvillimin e diabetit edhe në qoftë se kanë përqindje të vogël...

Detoxi i mëngjesit, pijet që ju bëjnë të ndiheni mirë

0
Gjatë dimrit,  duhet të mendojmë për detoksifikimin e trupit tonë dhe koha më e mirë është para mëngjesit. Lodhje e përgjithshme, ndjenja e ënjtjes, lëkura...

Dieta më e mirë e stinës është ajo e qershive

0
Të varfëra në yndyrna, të pasura në ujë, qershitë përfaqësojnë një ushqim që ndikon në rënien në peshë (ndryshe nga çfarë kishim ditur deri...

Pas ushtrimeve – konsumoni këto produkte

0
Gjithmonë duhet të keni kujdes se çfarë konsumoni pas ushtrimeve, sepse jo çdo gjë ju bën mirë. Më poshtë janë disa produktet që ju duhet...

Dobësohuni duke kombinuar çajin me qumësht…

0
Jeni adhurues i çajit apo qumështit? Nëse po dhe po përpiqesh të humbësh disa kilogramë shtesë, kjo është dieta ideale për ju. Është një...