Shtohet numri i të prekurve nga virusi HIV në Kosovë

Dhjetë të infektuar me virusin HIV i janë shtuar Kosovës vetëm brenda një viti. Numri i të prekurve nga sëmundja e SIDËS, po rritet...

Çfarë rreziqe sjell mos vaksinimi i fëmijëve

Këtë javë, një qark i Nju Jorkut ka deklaruar se i ka ndaluar të gjithë fëmijët e pa vaksinuar nga të gjitha hapësirat...

Disa nga simptomat e helmimit prej ushqimi?

Helmimi me ushqim shkaktohet nga ngrënia e ushqimit apo konsumimi i ndonjë pije e cila është e kontaminuar me lloje të caktuara të baktereve,...

Ngrihuni gjysmë ore nga karrigia, ju redukton sheqerin në gjak

Ndërprerja e jetës sedentare të tejzgjatur, duke u çuar rregullisht në këmbë, edhe pa bërë ndonjë aktivitet fizik, përmirëson metabolizmin. Kjo ndikon veçanërisht tek...

Vlerat ushqyese të lakrës së bardhë

Lakra e bardhë futet në familjen e perimeve të cilat janë të pasura me fibra dhe kanë kalori të ulëta. Sekreti qëndron në vetitë...

Shkolla mbaroi, por këto janë detyrat e verës

Shkolla mbaroi dhe hapet stina më e dashur për nxënësit, ajo e pushimeve të gjata verore. Por si do të plotësoni ditët e gjata...

VIDEO – Bakllava e Nanës, hap pas hapi pa u shpejtuar

Bakllava ka dhjetera menyra te pergatitjes, e secila del me shijshme se tjetra. Por bakllava tradicionale e Nanave tona gjithmone shijon me se miri. Kjo video...

Limoni dhe hudhra, kundër lythave

Ky ilaç është shumë i thjeshtë dhe vepron. Shëron lythat në mënyrë krejt natyrale. Përbërësit: 1 thelb hudhër; Lëngun e gjysmë limonit; Trakë ngjitëse). Përgatitja: Shtypeni...

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj kur pini ujë të ftohtë, të ngrohtë dhe...

Në një hulumtim, pacientëve të cilëve u është ngadalësuar transporti i materieve nga organet e tretjes në zorrë, u janë dhënë racione të temperaturave...

Si të qetësoni një fëmijë të llastuar dhe të tërbuar: Ja 5 këshilla nga...

Fëmija që bërtet në dyshemenë e shitores apo refuzon të ngritet nga dyshemeja e autobusit … shumica e prindërve e kanë përjetuar këtë tmerr. Edhe...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Deri në orë 13:00, kanë dalë në votime 20.45% të votuesve në Maqedoni

Deri në orë 13.00, në 75.57% të vendvotimeve kanë dalë në votime 20.45% të votuesve apo gjithsej 284 942 votues.

Arabi Saudite, parandalohet sulm terrorist ndaj një stacioni policor

Policia saudite ka vrarë 4 persona të armatosur dhe parandaloi përpjekjen e tyre për të sulmur stacionin e policisë në veri të...

Trofeu i Premier Ligës po e ndjek Liverpoolin, udhëton nga Anfield në Cardiff City

Mediumi anglez Sky Sports e ka ekspozuar sot trofeun e Premier Ligës angleze në ambientet e...

Protesta e parë e Vetëvendosjes, të premten para Prokurorisë

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar se të premten e ardhshme, në orën 15, do të nisin protestën e...

Reka: Zgjedhjet paralajmërim për një faqe të re në Maqedoninë e Veriut

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim...

Libi, vriten 10 ushtarë të Haftarit në luftime

Të paktën 10 ushtarë të gjeneralit Khalifa Haftar, përfshirë një komandant u vranë në përleshjet e...

Erdoğan: Sulmet terroriste në Sri Lankë, kundër gjithë njerëzimit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, nëpërmjet llogarisë së tij në Twitter ka dënuar sulmet terroriste ndaj kishave dhe hoteleve...