Pite me hajvar dhe kërpudha.

Përbërësit: ▪ 500 gr pet të gatshme ▪ 100 ml ujë ▪ 100 ml vaj ▪ gjysmë kavanozi ajvar ▪ 500 g kërpudha shampinjon ▪ 1 presh ▪ kripë sipas shijes Përgatitja: 1....

A e dini ndikimin e pastruesit të veshëve në dëgjim?

Pastruesit e veshëve po dëmtojnë rëndë fëmijët pasi aplikuesi i pambukut mund të shkatërrojë dëgjimin. Sipas një studimi nga Journal of Peadriatics, zbulohet se më...

Çdo prind duhet ta shikoj këtë video

Videoja e meposhtme na tregon perditshmerine tone, dhe luften qe duhet te bejme ne menaxhimin e kohes, e jo ne"blerjen" e saj. Mbi te gjitha...

4 frustrimet më të shpeshta të punëtorëve

Të gjithë do të besojnë se punonjësit e tyre janë të lumtur, produktiv dhe të mirë-pajisur në vendin e punës, por nuk mund të...

Si iu përgjigjeni emaileve ka shumë rëndësi

Rezultatet nga një studim i ri do të sfidojnë atë që mendoni se e dini rreth emailit.Nga përgjigja e një emaili menjëherë në injorimin...

A duhen frekuentuar banjat termale pa keshillen e mjekut?

Mjekimi me ujera minerale eshte pjese e mjekimit te pergjithshem modern, por jo kryesor. Ujerat termale ndihmojne mjekimin me barna duke e forcuar kurimin...

Nëna afgane emocionon botën, mban provim teksa qetëson foshnjen (Foto/Video)

Jahantab Ahmadi nuk ka dëgjuar kurrë për Facebookun deri para një jave kur është shpërndarë imazhi i nënës së tre fëmijëve teksa kujdesej për...

Simptomat e goditjes në tru që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Goditja në tru shkaktohet nga ndërprerja e qarkullimit të gjakut në tru. Për fat të keq, kjo është arsyeja e katërt më e madhe...

Cilat pemë kanë pak sheqer e cilat kanë shumë

Me siguri nuk e keni idenë për atë se sa sheqer secila pemë ka. Në esencë, nuk duhet të shmangni as pemën e cila...

E keni humbur betejën për lënien e duhanit? Provoni këto mënyra

Nëse dëshironi të lini duhanin, mund të bëni ndryshime  të vogla në stilin tuaj të jetesës që mund t’ju ndihmojë të rezistoni tundimit për...