Cili është qyteti më i mirë në botë?

uMelburni është për të shtatin vit rradhazi qyteti më i këndshëm në botë, ndërkohë që terrorizmi dhe tensionet diplomatike zvogëlojnë kushtet e jetesës kudo...

Çfarë ndodh nëse përzieni dhe hani mjaltin me sodën e bukës

Ideja për përzierjen e sodës së bukës me shurup të dafinës apo me mjaltë ndoshta në shikim të parë mund të duket diçka bizare,...

Çfarë uji duhet t`i jepni bebeve?

Temë e shpeshtë diskutimi dhe shqetësim i shumë nënave është ujit i pijes për bebet e tyre. Nënat që ushqejnë fëmijët me qumësht formula shpesh...

Qumështi i Gjirit Ushqen Dashurinë për Perimet

Qumështi i gjirit është ushquesi absolut për shëndetin e fëmijëve. E nëse ju nëna, do donit që fëmijët tuaj të ushqeheshin shëndetshëm gjatë gjithë...

Mikrovala është ajo që po na sëmur!

Shpesh mikrovalat janë mënyra me e mirë për të gatuar apo ngrohur ushqimet tona. Por studimet tregojnë se ato janë të shoqëruara me efekte...

Largoni erën e djersës me uthull molle dhe sherbela

​Stina e verës është periudha kur trupi i njeriut është më i prirur të djersijë.Shumica prej nesh priren të gjejnë mënyra të reja për...

A po e falimenton soda e bukës industrinë e barnave? Kuptojeni sot!

Ekzistojnë dëshmi bindëse dhe shumë teori mbështetëse të cilat çojnë në konkludimin që bikarbonati i natriumit do të duhej të jetë medikamenti primar dhe...

Ja arsyet pse duhet ta konsumoni rrushin

Nëse konsumoni rrush në masë të madhe do të mund të parandaloni sasinë apo ndryshimi e sheqerit në gjak pas vaktit të konsumuar. Në studim...

Humbni peshë me hudhër dhe limon

Hudhra është e njohur për trajtimin e hipertensionit, diabetit dhe për sëmundje të ndryshme kardiovaskulare. Hulumtuesit e Institutit Weizman kanë zbuluar se hudhra është një...

Sfungjeri i enëve strehon me miliona baktere

Sfungjerët e enëve përmbajnë më shumë baktere se edhe ndenjësja e tualetit. Sipas mikrobiologëve, sendet që përdorni për të pastruar enët e kuzhinës janë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
76AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Çfarë fshehin varrezat 2 000 vjeçare në Egjipt?

“Tre varreza të cilat datojnë mbi 2000 vjet më parë, janë zbuluar në jug të Egjiptit”, ka bërë të ditur ministria e antikitetit në...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Barcelonë

Organizata terroriste ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmin me  që ndodhi më qarkun Las Ramblas të Barcelonës këtë pasdite, ku mbetën të vrarë të...

Sa gota ujë duhet të pinë gratë shtatzëna?

Një grua shtatzënë ka nevojë të pijë përafërsisht 10 gota lëngje (ujë dhe të tjera) ose rreth 2.3 litra në ditë. Kjo përfshinë edhe rekomandimin...