Çfarë të hani për të mos pasur rrudha

0
Ka shumë kremra antiplakje që premtojnë t’ju japin lëkurë të re, por që kushtojnë shumë. Një nutricioniste angleze ka zbuluar se çfarë duhet të hani...

Qysh me pastru fytyrën me sheqer?

0
Scrub-i është shumë i rëndësishëm për pastrimin e fytyrës (edhe për trupin), sepse jo vetëm largon qelizat e vdekura, por në të njëjtën kohë...

Kjo është për të gjitha mamatë që u bërtasin fëmijëve!

0
Ditët e sotme procesi i prindërimit ka marrë një tjetër dimension. Sot në edukimin e një fëmije jo vetëm që shuplakat apo të tjera...

Arsyeja e vërtetë pse duart e grave janë më të ftohta

0
Duar të ftohta nënkuptojnë një zemër të ngrohtë, siç thotë një proverb. Gratë kanë duar më të ftohta se burrat në kohën e ftohtë...

 5 këshilla për gratë muslimane që presin një bebe

0
Shtatzënia është një dhuratë dhe bekim nga Zoti i Madhërishëm, dhe të gjitha nënave u rekomandohet që ta shijojnë këtë gjendje të lulëzimit shpirtëror. Janë...

Maska me domate për lëkurë rrezatuese

0
Ëndrra e çdo gruaje është që të ketë lëkurë të shëndetshme, të përsosur dhe të rrezatojë. Për të arritur këtë, shumë gra shpenzojnë shuma të...

Veshja Konservatore është trendi i ri

0
Veshjet që mbulojnë pjesët më të mëdha të trupit janë një trend në rritje në mbarë botën, e jo vetëm në vendet e Lindjes. Moda...

Këshilla për ushqyerjen gjatë ciklit menstrual

0
Humbja e gjakut do te thote oksigjenim me te paket te qelizave te trupit, dmth lodhje me te madhe se zakonisht per te njejten...

Përdorimi i paracetamolit në shtatzëni shkakton këtë problem te fëmijët

0
Konstatimet nga një studim i ri i kanë nxitur autorët e saj të sugjerojnë se mund të ketë arsye për ta kufizuar përdorimin e...

3 trajtime bukurie me uthull molle që do të ndryshojnë totalisht trupin dhe fytyrën...

0
Uthulla e mollës njihet si lëngu magjik ishëndetit të mirë dhe mirëqenies. Nëse mendoni se uthulla e mollës e ka vendin në kuzhinë, diku...