Vjeshtë dhe shami, kjo stinë është kaq e dashur (Foto)

0
Vjeshta është në kulmin e saj dhe moti i mirë që po mban ditët e fundit e shton dëshirën për shëtitje dhe shfrytëzim maksimal...

E vetmja shampo që s’duhet të përdorni kurrë, nëse doni flokë të dendur

0
Shampot, sado të nevojshme të jenë, mund të përmbajnë përbërës dhe kimikate të dëmshme. Madje, disa formula mund të shkaktojnë irritim dhe rënie të...

Bima e kënasë dhe përdorimi i saj për shëndetin e flokëve

0
Produktet e Lindjes, preferenca e femrave Gjithmonë e më shumë femrat po preferojnë të përdorin produktet kozmetike dhe trajtime që e kanë origjinën nga vendet...

Plakja dhe dëmtimi në lëkurën e fytyrës, ja kombinimi i gabuar

0
A e dini se çdo ditë me veprimet tona rutinë, ne jo vetëm e dëmtojmë lëkurën por i nxisim asaj edhe plakjen e parakohëshme? ...

Disa keshila lidhur me bukurinë të cilat ja vlenë ti konsideroni

0
Ka disa keshila lidhur me bukurine te cilat ja vlene te mos i anashkaloni. Listes se gjate i prine ajo se kafen duhet ta pini...

Ushtrimet e duhura për ta hequr “mjekrën e dyfishtë”

0
Askush nuk e dëshiron një mjekër të dyfishtë, por shumë prej nesh kane atë. Edhe njerëzit të cilët nuk janë në mbipeshë! Nëse ju keni...

Këto ushqime ju plakin para kohe

0
Nëse sytë janë pasqyrë e shpirtit, lëkura dhe dhëmbët janë pasqyrë e moshës sonë. Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për...

Rreziku që i kanoset lëkurës nëse flini me grim në fytyrë

0
Heqja e grimit nga fytyra në fund të ditës, duhet të jetë një rutinë klasike e çdo mbrëmje, para se të bini për të...

Veshja modeste ne Europë, tani rend edhe në dyqanet e njohura

0
Linja e veshjeve per grate muslimane ka marrur hov viteve te fundit, dhe kjo pasi ne Europe gjithnje e me shume vajza te reja...

Smoothie anti-moshë, 10 vite më të rinj në dukje

0
Çdo gjë që hani dhe pini kontribuon në pamjen tuaj të jashtme dhe lajmi i mirë është se të ngrënit në mënyrë të shëndetshme...