Sapuni i kamomilit ideal për fëmijët, të moshuarit dhe për ata që kanë lëkurë...

Sapuni i kamomilit është ndër sapunet natyralë që përdoret gjerësisht. Sapuni i kamomilit, i cili në pikëpamjen ekonomike kushton pak më shumë se sapunet...

Jo vetëm në kuzhinë, ja ku gjen përdorim soda e bukës

Përveç përdorimeve në kuzhinë, soda e bukës gjen përdorim edhe në vende të tjera. Ajo mund të përdoret për të hequr erërat...

Ky mesazh i drejtohet asaj që do të jetë gruaja e djalit tim një...

Ky mesazh i drejtohet asaj që do të jetë gruaja e djalit tim një ditë... “Tani për tani, ai është shumë i vogël, dhe unë...

Ushtrimet e duhura për ta hequr “mjekrën e dyfishtë”

Askush nuk e dëshiron një mjekër të dyfishtë, por shumë prej nesh kane atë. Edhe njerëzit të cilët nuk janë në mbipeshë! Nëse ju keni...

Ramazani nis pasnesër, a është i sigurt agjërimi për gratë shtatzëna?

Çfarë tregojnë studimet për agjërimin në shtatzani? Disa studime tregojnë se agjërimi ka pak ose aspak ndikim tek foshnjat e porsalindura, nënat e të cilëve...

Çfarë ndodh kur në rrobalarëse të mbushur plot fusni edhe një copë folie alumini:...

Larja e rrobave nuk është nga punët e preferuara të grave, pasi çdo ditë rrobat bëhen pis, shporta është plot, rrobalarësja plot, pra...

Arsyeja e vërtetë pse duart e grave janë më të ftohta

Duar të ftohta nënkuptojnë një zemër të ngrohtë, siç thotë një proverb. Gratë kanë duar më të ftohta se burrat në kohën e ftohtë...

Maskë fytyre me kungull për lëkurë rrezatuese

Përveç të tjerash, kungulli ndihmon dhe hidraton lëkurën e dëmtuar nga rrezet e diellit, gjithashtu pastron edhe aknet. Për një lëkurë më të mirë, provoni...

Një produkt, 15 përdorime: Ja pse një kuti vazelinë duhet të lihet pranë

Ky eshte një produkt i vetëm, por mund t’u japë fund më shumë se 20 problemeve tuaja të përditshme. Po flasim për...

Ekspertët: Ky ves gjatë shtatzënisë mund të shkatërrojë beben tuaj!

Gjatë shtatzënisë, gratë detyrohen të marrin ilaçe qetësuese në lidhje me shqetësimet e ndryshme, tipike të kësaj periudhe. Por një studim nga ekspertë të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Lirohen nga spitali pacientët që dyshohet se u helmuan nga zarfet e ardhura, nga...

Dymbëdhjetë pacientët e shtrirë në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, që kanë kërkuar ndihmë mjekësore pasi që janë ankuar...

UEFA ua beson gjyqtarëve shqiptarë ndeshjen e Ligës së Evropës

Enea Jorgji dhe asistentët e tij vazhdojnë të ngjisin shkallët me hapa gjigandë në arenën ndërkombëtare. Pas disa ndeshjesh...

Aleatët kurdë të SHBA-ve njoftojnë tërheqjen nga kufiri turko-sirian

Forcat e armatosura kurde të SDF-së janë tërhequr nga vija kufitare mes Sirisë dhe Turqisë, ndërsa presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka...

Mogherini: Shtyrja e negociatave ishte gabim historik

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Çështjet e Jashtme dhe Zv/Presidentja e Komisionit Evropian, Federica Mogherini e ka cilësuar si një...

Johnson i dërgon letër të panënshkruar BE-së për të kërkuar shtyrjen e Brexit-it

Kryeministri britanik Boris Johnson i dërgoi një letër të panënshkruar Bashkimit Evropian (BE) të shtunën në mbrëmje duke kërkuar shtyrjen e Brexit-it,...

Në Kanada mbahen zgjedhje federale

Kanadezët sot shkojnë në votime në një garë që konsiderohet referendum për udhëheqjen e kryeministrit aktual Justin Trudeau, transmeton Anadolu Agency (AA).

Kanceri i mushkërive, çdo vit 700 raste të reja në Shqipëri

Mbi 5 mijë e 600 dollarë shkon kostoja e një pacienti të diagnostikuar me sëmundjet pulmonare obstruktive kronike që prekin mushkëritë.