Produktet kozmetike prej të cilave duhet të kemi kujdes

Shpeshherë kur përdorim produktet kozmetike interesohemi vetëm për pjesën a do dukemi bukur, pa menduar nëse ato kanë efekte negative në shëndet. Një pjesë ...

I thani rrobat në radiator? Ja përse është njëra ndër gjërat më të rrezikshme...

Në lokalet në të cilat thahen rrobat e lara me detergjent dhe me zbutës është konstatuar numër i lartë i kimikateve të cilat janë...

Flokët e lagura ju sëmurin dhe ushqimi në darkë ju shëndosh… Ja mitet e...

Çdo njeri ka marrë paralajmërime nga mamaja para se të dalë nga shtëpia, sidomos për të ftohurën. Ekzistojnë disa mite që njerëzit i besojnë...

Studim: Vaji i kokosit është më i mirë se çdo pastë e dhëmbëve

Një studim i kryer së fundmi në Institutin Athlone ka dëshmuar se vaji i kokosit është produkti më i mirë mes vajrave natyral që...

Eau de Toilette, Eau de Parfum: Ku qëndron ndryshimi?

Shishet e parfumeve lexojnë sa Eau de Toilette, sa Eau de Parfum. Mirëpo ku qëndron ndryshimi? Ajo çfarë përcakton shishet e parfumeve është përqëndrimi i...

Vjeshtë dhe shami, kjo stinë është kaq e dashur (Foto)

Vjeshta është në kulmin e saj dhe moti i mirë që po mban ditët e fundit e shton dëshirën për shëtitje dhe shfrytëzim maksimal...

E vetmja shampo që s’duhet të përdorni kurrë, nëse doni flokë të dendur

Shampot, sado të nevojshme të jenë, mund të përmbajnë përbërës dhe kimikate të dëmshme. Madje, disa formula mund të shkaktojnë irritim dhe rënie të...

Bima e kënasë dhe përdorimi i saj për shëndetin e flokëve

Produktet e Lindjes, preferenca e femrave Gjithmonë e më shumë femrat po preferojnë të përdorin produktet kozmetike dhe trajtime që e kanë origjinën nga vendet...

Plakja dhe dëmtimi në lëkurën e fytyrës, ja kombinimi i gabuar

A e dini se çdo ditë me veprimet tona rutinë, ne jo vetëm e dëmtojmë lëkurën por i nxisim asaj edhe plakjen e parakohëshme? ...

Disa keshila lidhur me bukurinë të cilat ja vlenë ti konsideroni

Ka disa keshila lidhur me bukurine te cilat ja vlene te mos i anashkaloni. Listes se gjate i prine ajo se kafen duhet ta pini...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Netanyahu e pranon: Izraeli është përfshirë në sulmet në Irak

Benjamin Netanyahu, kryeministri i Izraelit ka pranuar përfshirjen e vendit të tij në sulmet kundër grupeve të lidhura me Iranin në Irak.

Policia gjen kokainë me vlerë 1 milion dollarë në kutitë e bananeve

Kutitë e bananeve që do të shpërndaheshin në tre dyqane në Washington ishin të rrethuara me pako kokaine. Autoritetet...

Me çfarë premtimesh partitë politike do t’i synojnë votat e qytetarëve?

Zhvillimi ekonomik, punësimi, sundimi i rendit dhe ligjit dhe në veçanti ngritja e cilësisë në arsim, janë disa nga çështjet që mendohet...

Nisma dhe AKR-ja zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor

Nisma dhe AKR-ja është koalicioni i dytë parazgjedhor. Pas marrëveshjes AAK-PSD, mbrëmë në orët e vona është arritur marrëveshja...

Humb jetën në aksident trafiku 31-vjeçari nga Lipjani

Një 31-vjeçar nga Llapnasella e Lipjanit ka humbur jetën në një aksident trafiku. Në ora 02:30 të mëngjesit të...

Barcelona mbetet pa fjalë, Real Madrid cakton ditën për prezantimin e Neymarit

Neymar vazhdon të kërkohet nga Real Madrid, por edhe ish skuadra e tij, Barcelona. Real...

Protestuesit djegin burgun, arratisen 250 të burgosur

Mbi 250 të burgosur janë në kërkim nga policia pasi arritën të largoheshin nga burgu. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Papua...