Sekretet antike të bukurisë që mund t’i aplikoni edhe sot

0
Gratë janë përpjekur të duken bukur qysh nga kohërat e lashta. Më poshtë ju sjellim disa nga sekretet që janë...

Kujdes çfarë mbathni – këto këpucë ua dëmtojnë këmbët (FOTO)

0
Një person mesatarisht ec 245 deri në 295 kilometra në vit. Për këtë arsye duhet të gjeni këpucë të...

Kunata e Tony Blair në Kosovë, tregon një rrëfim interesant për konvertimin në islam

0
Me një rrëfim mjaft interesant për jetën, për herë të parë në Prishtinë ka ardhur Lauren Booth, ish gazetare e njohur në...

Bora shkakton vonesa në Aeroportin “Adem Jashari”

0
Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ka pasur vonesa në disa fluturime, edhe pse momentalisht është i hapur për aterrim. Këtë e ka bërë...

Çfarë ndodh kur në rrobalarëse të mbushur plot fusni edhe një copë folie alumini:...

0
Larja e rrobave nuk është nga punët e preferuara të grave, pasi çdo ditë rrobat bëhen pis, shporta është plot, rrobalarësja plot, pra...

Produktet kozmetike prej të cilave duhet të kemi kujdes

0
Shpeshherë kur përdorim produktet kozmetike interesohemi vetëm për pjesën a do dukemi bukur, pa menduar nëse ato kanë efekte negative në shëndet. Një pjesë ...

I thani rrobat në radiator? Ja përse është njëra ndër gjërat më të rrezikshme...

0
Në lokalet në të cilat thahen rrobat e lara me detergjent dhe me zbutës është konstatuar numër i lartë i kimikateve të cilat janë...

Flokët e lagura ju sëmurin dhe ushqimi në darkë ju shëndosh… Ja mitet e...

0
Çdo njeri ka marrë paralajmërime nga mamaja para se të dalë nga shtëpia, sidomos për të ftohurën. Ekzistojnë disa mite që njerëzit i besojnë...

Studim: Vaji i kokosit është më i mirë se çdo pastë e dhëmbëve

0
Një studim i kryer së fundmi në Institutin Athlone ka dëshmuar se vaji i kokosit është produkti më i mirë mes vajrave natyral që...

Eau de Toilette, Eau de Parfum: Ku qëndron ndryshimi?

0
Shishet e parfumeve lexojnë sa Eau de Toilette, sa Eau de Parfum. Mirëpo ku qëndron ndryshimi? Ajo çfarë përcakton shishet e parfumeve është përqëndrimi i...