Përse duhet ta lani fytyrën me ujë të gazuar, cilat janë efektet çudibërëse të...

Kur bëhet fjalë për kujdesin e fytyrës, secila prej nesh është në kërkim të zgjidhjeve të reja që sfidojnë veprimin e kohës, mungesën e...

Ekspertët: Ky ves gjatë shtatzënisë mund të shkatërrojë beben tuaj!

Gjatë shtatzënisë, gratë detyrohen të marrin ilaçe qetësuese në lidhje me shqetësimet e ndryshme, tipike të kësaj periudhe. Por një studim nga ekspertë të...

Si ta palosni çarçafin me llastik? Ky truk do t’jua lehtësojë jetën (Video)

Truku është se mund ta palosni rrafsh sikur çarçafin e thjeshtë, sepse ndryshe gjithmonë do të duket me rrudha dhe i parregullt. Problemi është...

Maskë fytyre me kungull për lëkurë rrezatuese

Përveç të tjerash, kungulli ndihmon dhe hidraton lëkurën e dëmtuar nga rrezet e diellit, gjithashtu pastron edhe aknet. Për një lëkurë më të mirë, provoni...

Jo vetëm dhëmbët, mësoni mrekullitë që bën pasta

Pasta e dhëmbëve është një mrekulli e vërtetë, nëse di ku dhe si ta përdorësh. Mësoni disa raste kur gjithë çka ju duhet është...

Syneti që po e harrojmë – Ja disa dhurata ekonomike por me shumë kuptim...

Ti japim dhurata njëri-tjetrit është synet, dhe dihet që dhurata asnjëherë nuk refuzohet. Ndonjëhere kushtet ekonomike bëjne që dhuratat të jenë më të rralla,...

Çfarë të hani për të mos pasur rrudha

Ka shumë kremra antiplakje që premtojnë t’ju japin lëkurë të re, por që kushtojnë shumë. Një nutricioniste angleze ka zbuluar se çfarë duhet të hani...

3 trajtime natyrale që shërojnë lëkurën pas depilimit me brisk

Në qoftë se depilimi me dyll, pe, makinë depiluese apo trajtimi me lazer ju duken të papërshtatshme për llojin tuaj të lëkurës, janë të...

“Snapchat-i i ka fajet për rritjen e operacioneve plastike”

‘Sëmundja e Snapchat-it’ bëri që biznesi i kirurgjisë plastike të ketë rritje masive vitin që shkoi, pasi një numër gjithnjë e më...

Veshja modeste ne Europë, tani rend edhe në dyqanet e njohura

Linja e veshjeve per grate muslimane ka marrur hov viteve te fundit, dhe kjo pasi ne Europe gjithnje e me shume vajza te reja...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pjesa e parë: Kosova 2:0 Mali i Zi

Kombëtarja e Kosovës ka shkuar me epërsi prej dy golave në pushimin e pjesës së parë kundër Malit të Zi.

Formacionet zyrtare: Kosovë – Mali i Zi

Janë bërë zyrtare formacionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi. Kombëtarja e Kosovës me fillim nga ora 20:45...

Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik

Parlamenti britanik ka vazhduar me seancat me hapje shtetërora para negociatave kyçe me Bashkimin Evropian (BE) për Brexit-in, raporton Anadolu Agency (AA).

Edhe Atletico Madrid konfirmon mungesën e Savic në ndeshjen Kosovë – Mali i Zi

Mali i Zi nuk do të mund të llogarisë në ndeshjen ndaj Kosovës në lojtarin e tyre më të mirë, Stefan Savic.

Kosova nuk di për humbje në stadiumin që mban emrin e legjendës Fadil Vokrri

Më 9 shtator të vitit 2018, Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar ndeshjen e parë ndërkombëtare në stadiumin e rinovuar ‘Fadil Vokrri’.

Apostolova: Pa luftimin e korrupsionit s’ka liberalizim vizash

Në hapjen e vitit të ri akademik të Kolegjit Ndërkombëtar të Biznesit në Mitrovicë shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka...

Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore

Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me...