5 këshilla për gratë muslimane që presin një bebe

0
Shtatzënia është një dhuratë dhe bekim nga Zoti i Madhërishëm, dhe të gjitha nënave u rekomandohet që ta shijojnë këtë gjendje të lulëzimit shpirtëror. Janë...

Jo vetëm në kuzhinë, ja ku gjen përdorim soda e bukës

0
Përveç përdorimeve në kuzhinë, soda e bukës gjen përdorim edhe në vende të tjera. Ajo mund të përdoret për të hequr erërat...

Ramazani nis pasnesër, a është i sigurt agjërimi për gratë shtatzëna?

0
Çfarë tregojnë studimet për agjërimin në shtatzani? Disa studime tregojnë se agjërimi ka pak ose aspak ndikim tek foshnjat e porsalindura, nënat e të cilëve...

Medikamentet që shkaktojnë shtyerjen e mujoreve gjatë kohës së Ramazanit

0
Bashkëpëlqimi i dijetarëve rreth çështjes së gruas muslimane të cilës gjatë Muajit të Ramazanit i paraqiten të përmuajshmet, është se ajo lirohet nga agjërimi....

Lajm i mirë për dashamirëset e notit: Nike prezanton veshjen speciale për gratë...

0
Duke filluar nga 1 shkurt, një koleksion i ri i rrobave të notit Nike Victory Swim do të shfaqet në dyqanet Nike...

Ushtrimet e duhura për ta hequr “mjekrën e dyfishtë”

0
Askush nuk e dëshiron një mjekër të dyfishtë, por shumë prej nesh kane atë. Edhe njerëzit të cilët nuk janë në mbipeshë! Nëse ju keni...

Si ta palosni çarçafin me llastik? Ky truk do t’jua lehtësojë jetën (Video)

0
Truku është se mund ta palosni rrafsh sikur çarçafin e thjeshtë, sepse ndryshe gjithmonë do të duket me rrudha dhe i parregullt. Problemi është...

Gratë me shami në Shqipëri tregojnë çfarë do të thotë për to mbulesa (Video)

0
Shamia për mua është... Ky spot është realizuar para 1 viti me rastin e Ditës Botërore të Mbulesës. 1 shkurti është dita botërore e mbulesës fetare...

Përdorimi i paracetamolit në shtatzëni shkakton këtë problem te fëmijët

0
Konstatimet nga një studim i ri i kanë nxitur autorët e saj të sugjerojnë se mund të ketë arsye për ta kufizuar përdorimin e...

Këto ushqime ju plakin para kohe

0
Nëse sytë janë pasqyrë e shpirtit, lëkura dhe dhëmbët janë pasqyrë e moshës sonë. Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për...