3 trajtime bukurie me uthull molle që do të ndryshojnë totalisht trupin dhe fytyrën...

0
Uthulla e mollës njihet si lëngu magjik ishëndetit të mirë dhe mirëqenies. Nëse mendoni se uthulla e mollës e ka vendin në kuzhinë, diku...

Medikamentet që shkaktojnë shtyerjen e mujoreve gjatë kohës së Ramazanit

0
Bashkëpëlqimi i dijetarëve rreth çështjes së gruas muslimane të cilës gjatë Muajit të Ramazanit i paraqiten të përmuajshmet, është se ajo lirohet nga agjërimi....

Sekretet antike të bukurisë që mund t’i aplikoni edhe sot

0
Gratë janë përpjekur të duken bukur qysh nga kohërat e lashta. Më poshtë ju sjellim disa nga sekretet që janë...

Këto janë ushtrimet për të luftuar rrudhat e fytyrës

0
Çfarë bëjmë për të mbajtur një trup të tonifikuar dhe të hollë? I dedikohemi sportit dhe gjimnastikës. E njëjta gjë vlen dhe për fytyrën...

10 arsye pse ju bien flokët

0
Kur mendoni për rënien e flokëve, zakonisht ju shkon mendja tek ndonjë burrë i moshës së mesme. Por gratë aktualisht përbëjnë 40% të atye...

Një hixhab special për kirurget me shami

0
Një spital në Britaninë e Madhe është i përi në botë që ka prezantuar shamitë sterile njëpërdorimëshe në sallat ku kryhen intervenime kirurgjike.

Këshilla për t’u kthyer në formë pas lindjes

0
Kur na lind një fëmijë nuk kemi shumë kohë për të vajtur në palestër. Por të gjithë nënat e reja duan të rikthejnë trupin...

Vjeshtë dhe shami, kjo stinë është kaq e dashur (Foto)

0
Vjeshta është në kulmin e saj dhe moti i mirë që po mban ditët e fundit e shton dëshirën për shëtitje dhe shfrytëzim maksimal...

Përdorimi i paracetamolit në shtatzëni shkakton këtë problem te fëmijët

0
Konstatimet nga një studim i ri i kanë nxitur autorët e saj të sugjerojnë se mund të ketë arsye për ta kufizuar përdorimin e...

Ngjyra mente, perfekte per shami dhe freski (Foto)

0
Ngjyra jeshile me nuancë mente është tejet e përshtatshme për një veshje të freskët verore, veçanërisht kur temperaturat rriten në mënyrë dramatike. E bukur, por...

Artikujt e fundit