A mund t’i ngjyrosin flokët gratë shtatzëna?!

Gjatë ushqyerjes me gji duhet të hiqni dorë nga disa gjëra. Kjo bëhet për arsye që fëmija të ushqehet sa më shëndetshëm. Disa substanca që...

Pesë veshjet që nuk duhet t’i blini kurrë të përdorura

Më parë ishin thjesht rroba të përdorura, tani janë veshje të dorës të dytë ! Mund t’i quajmë si të duam, në thelb mbeten...

Organizoni dollapin tuaj me këtë metodë super të lehtë

✨ ✨ ✨ ✨ ✨ ✨ ✨ ✨

Kërmilli shëron dhe zbukuron!

Një ilaç i shkëlqyeshëm dhe kozmetik që vjen direkt nga natyra! Bëhet fjalë për sekrecionet e kërmillit, që janë një lloj mukoze e cila ka...

Ngjyra mente, perfekte per shami dhe freski (Foto)

Ngjyra jeshile me nuancë mente është tejet e përshtatshme për një veshje të freskët verore, veçanërisht kur temperaturat rriten në mënyrë dramatike. E bukur, por...

Medikamentet që shkaktojnë shtyerjen e mujoreve gjatë kohës së Ramazanit

Bashkëpëlqimi i dijetarëve rreth çështjes së gruas muslimane të cilës gjatë Muajit të Ramazanit i paraqiten të përmuajshmet, është se ajo lirohet nga agjërimi....

Vaji natyral nga Jojoba, zgjidhja për shumicën e problemeve të lëkurës dhe flokëve

Vetia me e mire e vajit te jojobas eshte se permban pothuajse te gjitha vitaminat dhe mineralet qe duhen per te pasur lekure dhe...

Arsyet pse gratë shtojnë në peshë pasi martohen

Përgjithësisht vihet re një tendencë e grave për të shtuar kilogramë menjëherë pas martesës. Dhe kështu, si pa gjë, e shihni veten me më shumë...

Si të bëni parfum në kushte shtëpie me aromat më unike

E keni menduar ndonjëherë të bëni parfum me aromat më unike dhe të preferuara vetë në shtëpi? Nëse jo, atëherë është koha të mësoni...

Ramazani nis pasnesër, a është i sigurt agjërimi për gratë shtatzëna?

Çfarë tregojnë studimet për agjërimin në shtatzani? Disa studime tregojnë se agjërimi ka pak ose aspak ndikim tek foshnjat e porsalindura, nënat e të cilëve...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
166AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Barcelona zgjedh mes Williamit dhe Kantes

Barcelona është më së shumti e interesuar për të marrë mesfushorin francez N’Golo Kante se sa atë brazilian Willian, lajm që konfirmohet nga mediat...

Kaos mes emigrantëve, 4 të mbytur në det

Italia ka pranuar strehimin e rreth 500 klandestinëve të shpëtuar nga anijet e Frontex por përplasjet e krijuara dhe masat e marra kanë bërë...

Bangladesh, 4 persona dënohen me vdekje

Një gjykatë e Bangladeshit sot dënoi me vdekje 4 persona për kryerje të krimeve kundër njerëzimit gjatë luftës së vitit 1971, e cila shënoi...

SHBA i kërkon Turqisë të blejë raketa amerikane, jo ruse

Departamenti amerikan i Drejtësisë tha se është duke punuar për të bindur Turqinë, aleate në NATO, të blejë sisteme të mbrojtjes raketore nga SHBA-ja...

Kujdes prindër se çfarë lodrash u blini fëmijëve – “slime” është i rrezikshëm

Prindërit janë paralajmëruar për nivelet e mundshme helmuese të kimikaleve në lodrat e njohura si ‘slime’ që janë shumë të popullarizuara tek fëmijët. Grupi i...

Lëshohet iOS 11.4.1 për iPhone e Pad

Apple ka lëshuar sot iOS 11.4.1 për iPhone dhe iPad. Versioni më i ri i iOS nuk sjell diçka të re, përveç përmirësimit të disa...

Qeveria nuk tregon nëse do të respektojë afatin e BE-së për statutin e Asociacionit

Qeveria e Kosovës nuk ka treguar nëse do të respektojë afatin e vënë nga Bashkimi Evropian për formimin e statutit të Asociacionit për komunat...