Thaçi dekreton Ligjin për Buxhetin, ku përfshihen 170 eurot për qytetarët

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi njofton se ka dekretuar Ligjin për Buxhetin që i është derguar gjatë ditës së djeshme.

VV-ja synon rrëzimin e Qeverisë Hoti përmes mocionit, nis mbledhjen e nënshkrimeve

0
Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka nisur procedurën për mbledhjen e nënshkrimeve për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Arbërie Nagavci...

Anulohet testi i arritshmërisë në Kosovë për këtë vit shkollor

0
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka marrë vendim që ta anulojë testin e arritshmërisë për vitin shkollor 2019/20. Vendimin...

ASHAK: Kosova dështoi në menaxhimin e Covid-19, gjendja ka dalë jashtë kontrolli

0
Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës vlerëson se situata me pandeminë COVID-19 në Kosovë ka dalë jashtë kontrollit, dhe se...

Bilanci i COVID-19: 3 mijë e 862 raste aktive në Kosovë

0
Që nga 13 marsi i këtij viti, 9 mijë e 492 persona në Kosovë janë infektuar me virusin korona dhe u shëruan...

Kosova nis negociatat për të siguruar vaksinën për coronavirus

0
Kosova ka nisur negociatat me partnerët ndërkombëtarë që veprojnë në fushën e shëndetësisë si, Agjencinë për Fëmijë të Kombeve të Bashkuara (UNICEF)...

Humb betejën me koronavirusin një 34 vjeçar, ishte zyrtari në Komunën e Shtimes

0
Komuna e Shtimes njoftoi për humbjen e një zyrtari të saj, Afrim Tafa, në moshën 34-vjeçare. Kryetari i kësaj...

Breshri shkakton dëme në kultura bujqësore, kërkohet fond i veçantë për fermerët

0
Reshjet e fundit të shiut dhe breshrit në vendin tonë kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në sektorin e bujqësisë.Ndërkohë që ende nuk...

Zemaj i bie pishman, e anulon vendimin e djeshëm për rregullimin e çmimit të...

0
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj sot është takuar me përfaqësues të Odës së Farmacistëve të Kosovës, të Shoqatës Farmaceutike të Kosovës, të...

Shqipëri, 139 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orë

0
Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 139 raste të reja dhe 6 humbje jete...