Kërkohet përshpejtimi i riatdhesimit të grave e fëmijëve të kthyer nga Siria

Qeveritë perëndimore duhet të shpejtojnë riatdhesimin e fëmijëve dhe grave nga verilindja e Sirisë, thuhet në një raport të Grupit Ndërkombëtar të...

Michele Risi, komandanti i ri i KFOR-it në Kosovë

KFOR-i në Kosovë e ka një komandant të ri. Sot është mbajtur ceremonia e ndërrimit të komandës në mes...

Një person bie në humnerë në rrugën Gjakovë-Prishtinë, pjesëtarët e FSK-së i shpëtojnë jetën

Rreth orës 06:40, në rrugën Gjakovë –Prishtinë, përkatësisht në fshatin Planqor, ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku. Sipas...

Kurti i ofroi kryeministrit malazez një pakt kundër Serbisë

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti do t’u ofrojë autoriteteve të Podgoricës të mbështesin idetë e Kosovës në luftën kundër Serbisë,...

Në fund të muajit aktakuza ndaj të dyshuarve për vrasjen e Ivanoviqit

Lidhur me ngritjen e aktakuzës ndaj të dyshuarve për vrasjen e politikanit serb, si dhe për deklaratat e politikanëve shqiptarë se Oliver...

Djali i presidentit Thaçi pa punuar asnjë ditë, me orë në vlerë rreth 8...

Pa asnjë ditë pune, djali i Presidentit Hashim Thaçi, Endriti ia ka dalë që të blejë një orë dore që kushton rreth...

Vetëvendosje nuk e do Nismën e as AKR-në në Qeveri

Kalimi i pragut zgjedhor i koalicionit Nisma-AKR-PD, ka prodhuar situatë të re në përbërjen e Kuvendit të Kosovës. Por...

Rinumërohen 639 vendvotime, procesi përfundon të hënën tjetër

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR) deri në orën 16:00 janë rinumëruar 639 vendvotime, raporton Ekonomia Online.

Qendrat e UP-së e përfaqësojnë Kosovën në Samitin e Stambollit në Turqi

Qendra për të Drejtat e Njeriut (QDN) dhe Qendra e Burimeve të Drejtësisë Tranzicionale (QBDT), të cilat veprojnë në kuadër të Universitetit...

Lëvizja Vetëvendosje bëhet përsëri me 30 deputetë

Deputeti i IRDK-së, Elbert Krasniqi i është bashkuar sot Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka bërë të ditur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Turqia me skuadrën më të re në kualifikimet për Euro 2020 – Kosova e...

Ekipi i Kosovës ka të ardhme, pasi shumica e lojtarëve, janë në moshë të re. Edhe në këto eliminatore,...

Premtim zgjedhor në Britani: Internet falas për të gjithë

Një plan i Partisë së Punës për të ofruar shërbim të gjerë të sponsorizuar nga qeveria ka ngritur pyetje se si do...

Zbulohet fati i princeshës saudite që u “zhduk” nga radari!

Një princeshë saudite, e cila nuk u pa më rreth 7 muaj më parë, pasi qortoi regjimin, ka qenë e mbajtur nën...

Kryeministri i Izraelit nën akuzë për korrupsion

Prokurori i përgjithshëm i Izraelit ka akuzuar kryeministrin Benjamin Netanyahu për ryshfet, mashtrim dhe shkelje të besimit në lidhje me tre raste...

Kishte thënë se kurrë nuk do të bëhej trajner i Tottenham, ja çfarë thotë...

Jose Mourinho është parqitur për herë të parë në konferencë si trajner i Tottenham. Trajneri portugez është emëruar trajner...

Miratohet buxheti 2020, shtohen fondet për Ballkanin perëndimor

Këshilli i BE-së dhe Parlamenti Evropian arritën një marrëveshje mbi buxhetin e bllokut për vitin 2020, dhe fondet për Ballkanin perëndimor, aty...

OKB: Sulmi ndaj kampit në Idlib, i neveritshëm

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) e dënoi ashpër sulmin ndaj civilëve të pambrojtur, përfshirë njerëz të moshuar, gra dhe fëmijë, në...