Arrestohet personi i dyshuar për “vrasjen e rëndë” në Fushë-Kosovë

Policia ka arrestuar personin që dyshohet se ka vrarë para disa ditës një 11 vjeçar në Fushë-Kosovë. “Policia e...

Mbi 10 mijë nënshkrime kundër homologimit, peticioni dërgohet në Kuvend

Mbi 10 mijë nënshkrime janë mbledhur në Peticionin për heqjen e homologimit në Kosovë. I njëjti është dërguar sot...

PDK për mosakreditimin e universiteteve: Mbyllja nuk është zgjidhje

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar në lidhje me mbylljen e tri Universiteteve Publike në Kosovë, atij të Mitrovicës, Prizrenit dhe Pejës.

41 vjet burg për dilerët e drogës

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve A. L., R. H., F. G., F. A., G. A., F....

Veseli në Kongersin Amerikan, bënë thirrje për njohje nga vendet që ende se kanë...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, po merr pjesë në forumin e liderëve parlamentarë të organizuar nga Kongresi Amerikan, në Washington.

KShC-ja jep sqarime për mosakreditimin e universiteteve: Ndërhyrjet politike do t’i denoncojmë

Këshillit Shtetëror të Cilësisë, ka dhënë sqarime mbi vendimin e djeshëm për mosakreditimin e tri universiteteve publike dhe katër kolegjeve private.

Aktakuzë ndaj Xhavit Halitit dhe Gani Dreshajt për sulm dhe kanosje ndaj Arben Gashit

Si pasojë e një kontakti fizik që kishte ndodhur më 18 maj 2018 në Kuvendin e Republikës së Kosovës, në mes të...

Borellit i kërkohet të mos bëjë si Mogherini, por t’i trajtojë si të barabarta...

Ish-pjesëtarja e Ministrisë së Jashtme të Britanisë së Madhe, Joanna Hanson, i ka shkruar letër të hapur kryenegociatorit, Josep Borrell.

Lazaratasit nuk heqin dorë, policia iu gjen kanabis të kultivuar në banesa

Në kuadër të operacionit të koduar “Sopoti”, Policia e Gjirokastrës ka arrestuar pesë persona nga Lazarati. Gjatë kontrollit në oborret e banesave te...

Haradinaj thotë se në Këshillin Shtetërorë të Cilësisë ka dallavere dhe mafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur edhe sot për vendimin e bordit të Këshillit Shtetërorë të Cilësisë lidhur me mosakreditimin e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Sulm kibernetik në Bullgari, vidhen të dhënat e 5 mln qytetarëve dhe kompanive

Agjencia e taksave në Bullgari ka rënë pre e një sulmi kibernetik i cili ka vjedhur të dhënat e thuajse çdo shtetasi të...

Britania kërkon nga Rusia që të merr përgjegjësi për rrëzimin e fluturimit MH17

Britania e Madhe ka përsëritur mbështetjen e saj për kërkesat ndaj qeverisë ruse për të "pranuar përgjegjësinë shtetërore për rrëzimin e fluturimit MH17", transmeton...

Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë

Baza e këtij projekti është Audi RS7 Sportback, i cili kushton 205.000 dollarë. RS7 ka motor 4.0 litra twin-turbo...

Real Madridi i përgjigjet Milanit për Luka Modricin

Luka Modric nuk do të transferohet te Milan. Skuadra italiane ka kërkuar informacione rreth situatës së Luka Modric te...

Telekomi i Kosovës në betejë me falimentimin

Ka tashmë një kohë që Telekomi i Kosovës po përballet me rrezikun e falimentimit. Por, përfaqësues e kësaj kompanie...

Burgim i përjetshëm për El Chapo-n

Joaquín Guzmán Loera, krimineli i njohur si “El Chapo” i cili kontrolloi pjesën më të madhe të tregtisë ilegale të drogës në...

Shkencëtarët zbulojnë një qelizë të veçantë që mund të shërojë problemet me zemër

Shkencëtarët kanë zbuluar një qelizë që jeton në hapësirën që rrethon zemrën dhe që është e aftë të ndihmojë atë të shërohet...