Punimet rreth urës së Ibrit, peng i zgjedhjeve

0
Hapja për qarkullim e urës mbi lumin Ibër ka mbetur peng i punimeve të pakryera nga ana veriore, që udhëhiqet prej Listës Serbe, shkruan...

Daka: KQZ-ja s’mund të fajësohet pse mijëra mërgimtarë nuk do të mund të votojnë

0
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, Valdete Daka, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se zgjedhjet e parakohshme, ishin...

Zyrtare: BDI, me 2 zv/kryeministra e 4 ministra në Qeverinë Zaev

0
Bashkimi Demokratik për Integrim zyrtarizoi emrat e ministrave të tij në kabinetin qeveritar, të gjithë kuadro të përgatitur, sipas kreut të partisë Ali Ahmeti. BDI-ja...

Zaev: Është miratuar vendimi për Qeverinë e Maqedonisë

0
Lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev sot para gazetarëve tha se vendimi për Qeverinë e re është marrë dhe shumë...

Lulzim Basha dhe 50 aktivistë përfundojnë në spital

0
Rreth 50 persona, mes tyre edhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kanë përfunduar në orët e para të mëngjesit në spital. Policia e Tiranës...

Kjo është arsyeja pse Izraeli nuk e njeh Kosovën

0
Ambasadorja izraelite në Beograd, Alona Fisher-Kamm ka thënë se Izraeli nuk e njeh Kosovën nga parimet, e jo nga oportunizmi e as bazuar në...

Bizneset, në “hall” me fushatat e partive politike

0
Gjatë fushatave elektorale, partitë politike në Kosovë, vizitat më të shpeshta i bëjnë te bizneset vendore. Liderë e përfaqësues të partive politike vizitojnë së...

Sondazh: PDK-AAK-NISMA 40.82%, LDK-AKR-Alternativa 30.22%, VV 19.45

0
Një sondazh i bërë nga Instituti për Hulumtime dhe Analiza Sociale e nxjerr fitues të zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit koalicionin PDK-AAK-NISMA me 40.82...

Rrëfimi i të akuzuarit në gjykatë: Konsumoj drogë qe 14 vjet

0
Ka nisur procesi gjyqësor ndaj të akuzuarit për konsumim dhe shpëndarje të substancave narkotike, Ylli Duli, i cili qysh në seancën fillestare deklaroi para...

Në Prishtinë u hap tenda e iftarit

0
Për nder të ditës së parë të muajit Ramazan, Fondacioni "Ejup Sulltan" nga Republika e Turqisë organizoi hapjen e tendës për iftar në Pallatin...