Dënohet serbi që dëmtoi xhaminë në Velekincë të Gjilanit

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 1 (një) muaji të pandehurit...
video

Dosja e Shefave XI: Muja “spiunon” bashkëpartiakët te shefi

Ish-deputeti i PDK-së, Shaip Muja, ishte shumë aktiv në komunikimet me Adem Grabovcin. Atë e informon për secilin aktivitet. Muja, gjatë bisedave telefonike sulmon...

O’Connell: Me demarkacion bëni çfarë të doni

Luftimi i korrupsionit dhe i krimit të organizuar, si dhe keqpërdorimi i institucioneve të shtetit nga partitë duket të jetë më me rëndësi për...

Rrethoja me pllaka metali, “barrikadë” që ndan Mitrovicën

Rrethoja me pllaka metali në cep të urës në pjesën veriore nuk është prekur të dielën. Atë e sigurojnë pjesëtarët e Policisë së Kosovës,...

Kim Mehmeti: Do të dëshiroja të mos votohet demarkacioni me Malin e Zi

Publicisti i njohur shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti ka thënë se do të donte që më 1 shtator të mos votohet për ratifikimin e...

Biden sot viziton Kosovën

Opozitarët kosovarë e vlerësojnë shumë të rëndësishme vizitën e zëvendëspresidentit amerikan, Joe Biden, në Kosovë, ndonëse ky i fundit nuk do t’i takojë. Ata...

PDK shkarkon 6 drejtorë të Ramadan Mujës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës njëherësh edhe kryeparlamenatri, Kadri Veseli ka filluar të tregojë muskujt në partinë e tij. Veseli ka qëndruar në Prizren...

Thaçi përkulet pranë lapidarëve serbë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi sërish është përkulur dhe ka vë kurora lulesh pranë lapidarëve të serbëve të vrarë në luftën e fundit në...

Mustafa: Kosovën po e presin lajme të mira

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Majlinda Kelmendi ka sjellë gëzim në secilën familje. Ai ka thënë se qytetarët e Kosovës duan suksese...

Sulm terrorist në Diyarbakir të Turqisë, disa të plagosur

Organizohet sulm me autobombë nga terroristët e PKK-së në Komisariatin e Stacionit të Kontrollit të Trafikut Rrugor në Diyarbakir të Turqisë, raporton Anadolu Agency...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Trump: Pushtimi i Iranit do të ishte “vendim shumë i lehtë”

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se pushtimi i Iranit do të ishte një "vendim shumë i lehtë", në kohën kur...

Muriqi shënon për epërsinë e Fenerbahces

Fenerbahce ka kaluar në epërsi ndaj Ankaragucu. Pasi ishin në disavantazh, gjiganti turk ka kaluar në epërsi me rezultat 2-1,...

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë: 68 persona të lënduar nga tërmetet, 95 ndërtesa të...

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë ka dhënë detajet e fundit sa i përket bilancit të tërmeteve që goditën vendin, e lëkundjet e të...

Brexit, BE-ja dhe Britania dakordohen për të vazhduar bisedimet

Bashkimi Evropian ka thënë se negociatorët britanikë dhe ata të BE-së janë pajtuar për të vazhduar diskutimet me qëllim të finalizimit të Brexitit, apo...

Aguero thyen rekordin e Wayne Rooney

Sergio Aguero ka thyer një rekord të mbajtur nga Wayne Rooney për t’u bërë lojtari i parë që shënoi në secilën nga gjashtë...

Ja zonat dhe pamjet e shkatërrimit që solli tërmeti në Shqipëri

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur vendin tonë. Sipas raportimeve të para të ardhura në redaksinë e Top Channel, epiqendra ishte në Durrës, shkruan...

Pas tërmetit, Thaçi i ofron ndihmë të pakursyer Shqipërisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se është shqetësuar pas ka dëgjuar për pasojat e tërmetit që ndodhi sot në Shqipëri.