Rashic: Lista Serbe së shpejti do të kthehet në institucione

0
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Nenad Rashiq, ka bërë me dije se është çështje ditësh kur deputetët e komunitetit serbë do të kthehen në...

Shqipëria dhe Kosova stërvitje të përbashkëta ushtarake

0
Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë të Kosovës,Haki Demolli,është pritur sot me nderime të larta ushtarake në vizitë zyrtare në Tiranë, nga ministrja...

Polica në Pejë konfiskon 21 armë dhe 140 fishekë

0
Njësitet policore në Pejë njoftojnë se kanë konfiskuar armë dhe municione të ndryshme të mbajtura nga të dyshuarit në mënyrë të kundërligjshme. Armët dhe municionet...

Prokuroria Speciale aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Lipjanit për dhënie dhe marrje të ryshfetit

0
Prokuroria Speciale, pranë Departamentit për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Prishtinë, ka ngritur aktakuzë ndaj ish-ktryetarit të Lipjanit, Shukri Buja, për tjetërsim...

Palmer ia konfirmon Veselit: Qëndrimi i SHBA-së për Kosovën, i pandryshueshëm

0
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot Drejtorin e Zyrës për Evropën Juglindore në Departamentin Amerikan të Shtetit, Metthew...

MSh lansoi Strategjinë Sektoriale të Shëndetësisë 2017-2021

0
Ministria e Shëndetësisë lansoi sot Strategjinë Sektoriale Shëndetësore (SSSh) 2017-2021 që është dokumenti kryesor që përcakton drejtimin dhe qasjen strategjike afatmesme të zhvillimit të...

Komuna e Pejës e para aplikon E-prokurimin

0
Ministri i Financave Avdullah Hoti, kryetari i Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik Safet Hoxha, si dhe Kryetari i Komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri kanë...

Mustafa: S’mund të ndërtojmë të ardhme pa u marrë me të kaluarën

0
Kryeministri Isa Mustafa, ka thënë se Kosova dhe Serbia nuk mund të ndërtojnë një të ardhme bashkë nëse nuk merren dhe nuk e qartësojnë...

Ministrja Hoxha: Para pajtimit – të rrëfehet e vërteta

0
Në takimin konsultativ të ftuar nga Presidenti Thaçi, për themelimin e Komisionit për të vërtetën dhe për pajtim, Ministrja Hoxha mbajti fjalë rasti, duke...

Thaçi prezanton idenë e Komisionit për të Vërtetën dhe Pajtimin

0
Presidenti Hashim Thaçi, të hënën ka prezantuar idenë për themelimin e Komisionit për të Vërtetën dhe Pajtimin, duke thënë se Kosova do të jetë...

Artikujt e fundit