Tri javë “armëpushim” për demarkacionin

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që demarkacioni i kufirit me Malin e Zi të votohet në seancën e 1 shtatorit. Partnerët e koalicionit qeverisës...

Nëse kalon demarkacioni, pa viza në nëntor

Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, thotë për “Zërin” se përfundimisht pa demarkacion, nuk do të ketë liberalizim të vizave për Kosovën. Ndërsa, nëse...

Demarkacioni do të zhbëhet me protesta

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është shprehur i bindur se marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi do të zhbëhet me...

Tërnava kërkon vazhdim të bashkëpunimit mes Kosovës e Turqisë

Naim Tërnava në mbledhjen Konsultative të Këshillit Islam të Euroazisë Naim Tërnava në mbledhjen Konsultative të Këshillit Islam të Euroazisë Mbahet mbledhja Konsultative e Këshillit...

Arrestohet deputeti Glauk Konjufca

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje është arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi ka hedhur gaz lotsjellës në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit. Pas hedhjes...

Caktohet data e seancës për Demarkacionin

Seanca e Kuvendit, kur pritet të votohet ratifikimi i marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, do të mbahet më 1 shtator...

Dosja e Shefave VI: Ilhami Gashi, zbatuesi i skemës së Adem Grabovcit

Në shumicën e paneleve për zgjedhjen e anëtarëve të Bordeve të kompanive publike, agjencive të pavarura dhe institucioneve tjera, Adem Grabovci e delegon Ilhami...

Deçanasit sot ia mësyjnë kufirit me Malin e Zi

Maja e Zhlepi (Kulla) dhe bjeshkët tjera të fshatrave të Deçanit dhe Pejës, konsiderohen pronë e Kosovën, mirëpo me demarkacionin me Malin e Zi,...

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, javën e ardhshme viziton Kosovën

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, do ta vizitojë Kosovën dhe Serbinë, javën e ardhshme, ka njoftuar mbrëmë Shtëpia e Bardhë. Në kumtesën e Shtëpisë së Bardhë...

Opozita flet për Demarkacionin

Dy partitë opozitare, AAK dhe Nisma, sot do të flasin sot për Demarkacionin me Malin e Zi. Në një njoftim për media, bëhet e ditur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Sulm kibernetik në Bullgari, vidhen të dhënat e 5 mln qytetarëve dhe kompanive

Agjencia e taksave në Bullgari ka rënë pre e një sulmi kibernetik i cili ka vjedhur të dhënat e thuajse çdo shtetasi të...

Britania kërkon nga Rusia që të merr përgjegjësi për rrëzimin e fluturimit MH17

Britania e Madhe ka përsëritur mbështetjen e saj për kërkesat ndaj qeverisë ruse për të "pranuar përgjegjësinë shtetërore për rrëzimin e fluturimit MH17", transmeton...

Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë

Baza e këtij projekti është Audi RS7 Sportback, i cili kushton 205.000 dollarë. RS7 ka motor 4.0 litra twin-turbo...

Real Madridi i përgjigjet Milanit për Luka Modricin

Luka Modric nuk do të transferohet te Milan. Skuadra italiane ka kërkuar informacione rreth situatës së Luka Modric te...

Telekomi i Kosovës në betejë me falimentimin

Ka tashmë një kohë që Telekomi i Kosovës po përballet me rrezikun e falimentimit. Por, përfaqësues e kësaj kompanie...

Burgim i përjetshëm për El Chapo-n

Joaquín Guzmán Loera, krimineli i njohur si “El Chapo” i cili kontrolloi pjesën më të madhe të tregtisë ilegale të drogës në...

Shkencëtarët zbulojnë një qelizë të veçantë që mund të shërojë problemet me zemër

Shkencëtarët kanë zbuluar një qelizë që jeton në hapësirën që rrethon zemrën dhe që është e aftë të ndihmojë atë të shërohet...