Pas rrahjes, flet Milaim Zeka, ja si e quan Frashër Krasniqin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, duke folur pas incidentit me kolegun e tij nga Lëvizje Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, ka thënë se në...

Thaçi: Kosova në udhëkryq historik, dëgjoni këshillat e SHBA-së

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një videomesazhi i është drejtuar qytetarëve të vendit për zhvillimet e fundit në vend. Thaçi ka thënë...

Kurti: Etapat e domosdoshme para dialogut me Serbinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në debatin parlamentar për dialogun me Serbinë, ka thënë se para dialogut të ri me Serbinë, duhet të...

Mustafa: Roli i gruas, vendimtar për një Kosovë prosperuese

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë pjesë sot në Lansimin e Raportit për zbatimin e programit 2008-2013 të organizuar nga Agjencia...

Banka Botërore i jep Kosovës 22 mln euro hua për sigurimin e ujit

Ministri i Financave Avdullah Hoti dhe drejtori i Bankës Botërore për Kosovë Marco Mantovanelli, nënshkruan sot Marrëveshjen për Hua me Bankën Botërore për financimin...

Pacolli: S’ka tërheqje njohjesh, Serbia dhe Rusia po gënjejnë

Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli i ka quajtur gënjeshtra deklaratat e homologut të tij serb Ivica Daçiq për tërheqjen e njohjeve që i kanë...

Serbia miraton vendim për anulimin e pasojave nga Ligji për Trepçën

Qeveria e Serbisë ka miratuar një vendim për të anuluar të gjitha pasojat ligjore të akteve dhe veprimeve të institucioneve në Prishtinë në...

Shënohet Dita Ndërkombëtare për Persona të Zhdukur

Këshilli Organizativ për shënimin e 30 Gushtit - Ditës Ndërkombëtare për Persona të Zhdukur organizon aktivitete për shënimin e Ditës Ndërkombëtare për Persona të...

Ahmeti i përgjigjet VV-së: Inatet personale mbizotërojnë arsyen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, njëherësh kryetar i PSD-së, u është kundërpërgjigjur akuzave nga Lëvizja Vetëvendosje, që pak më parë në konferencën e mbajtur...

Shkelën rregullat e fushatës, partitë politike gjobiten me 41,900 euro

Partitë Politike janë gjobitur me 41,900 Euro pas 24 ankesa të paraqitura nga rrjeti i OJQ-ve, “Demokracia në Veprim”, rrjet ky që monitoron procesin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Sulm kibernetik në Bullgari, vidhen të dhënat e 5 mln qytetarëve dhe kompanive

Agjencia e taksave në Bullgari ka rënë pre e një sulmi kibernetik i cili ka vjedhur të dhënat e thuajse çdo shtetasi të...

Britania kërkon nga Rusia që të merr përgjegjësi për rrëzimin e fluturimit MH17

Britania e Madhe ka përsëritur mbështetjen e saj për kërkesat ndaj qeverisë ruse për të "pranuar përgjegjësinë shtetërore për rrëzimin e fluturimit MH17", transmeton...

Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë

Baza e këtij projekti është Audi RS7 Sportback, i cili kushton 205.000 dollarë. RS7 ka motor 4.0 litra twin-turbo...

Real Madridi i përgjigjet Milanit për Luka Modricin

Luka Modric nuk do të transferohet te Milan. Skuadra italiane ka kërkuar informacione rreth situatës së Luka Modric te...

Telekomi i Kosovës në betejë me falimentimin

Ka tashmë një kohë që Telekomi i Kosovës po përballet me rrezikun e falimentimit. Por, përfaqësues e kësaj kompanie...

Burgim i përjetshëm për El Chapo-n

Joaquín Guzmán Loera, krimineli i njohur si “El Chapo” i cili kontrolloi pjesën më të madhe të tregtisë ilegale të drogës në...

Shkencëtarët zbulojnë një qelizë të veçantë që mund të shërojë problemet me zemër

Shkencëtarët kanë zbuluar një qelizë që jeton në hapësirën që rrethon zemrën dhe që është e aftë të ndihmojë atë të shërohet...