Viti i stagnimit

Viti 2017 nuk ishte i lehtë për qytetarët e Kosovës. Përkundrazi, ata ndonëse kryen disa herë radhazi obligimin e tyre qytetar dhe votuan për...

Ismaili: Paga të dinjitetshme për mjekët tanë (VIDEO)

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka bërë të ditur se profesionistët shëndetësor shumë shpejt do të marrin pagat me rritje, apo siç ka thënë...

Veseli ua dorëzon ish-luftëtarëve të UÇK-së draftligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës 

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,...

13 vjeçarja sjell në jetë fëmijën e saj të parë në QKUK

Një lindje e pazakontë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Një vajzë e moshës 13 vjeçare ka sjellë...

Selimi: Vetëvendosje do të votojë pro shfuqizimit të Speciales

Rexhep Selimi, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës, thotë se partia së cilës i përket ai do të votojë pro shfuqizimit të...

Trump: Misioni u krye!

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti ekzekutimin perfekt të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA,...

Në tri vjetët e fundit në Kosovë nuk pati vdekje nga rriqrat

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, u prezantua sot rezultati i projektit: "Diagnoza dhe mbikëqyrja e Etheve Hemorragjike Krime - Kongo,...

Thaçi për letrën e Trump: Numri 1 në botë po e mbështet Kosovën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi gjatë një konference me gazetarë ka thënë se shpreson që në muajt në vazhdim të arrihet një marrëveshje gjithëpërfshirëse. “Ne...

Arresohet izraeliti Moshe Harel, i përfshirë në rastin “Medikus II”

Një ndër personat më të kërkuar në rastin “Medikus II”, Moshe Harel është arrestuar ditë më parë në Qipro. Ai ka qenë i kërkuar që...

Veseli thotë se ulësja në OKB bashkon pozitën dhe opozitën

Në takimin e liderëve të koalicionit qeverisës bashkë me presidentin Hashim Thaçi, të mbajtur sot, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka paraqitur një dokument-kornizë,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Sulm kibernetik në Bullgari, vidhen të dhënat e 5 mln qytetarëve dhe kompanive

Agjencia e taksave në Bullgari ka rënë pre e një sulmi kibernetik i cili ka vjedhur të dhënat e thuajse çdo shtetasi të...

Britania kërkon nga Rusia që të merr përgjegjësi për rrëzimin e fluturimit MH17

Britania e Madhe ka përsëritur mbështetjen e saj për kërkesat ndaj qeverisë ruse për të "pranuar përgjegjësinë shtetërore për rrëzimin e fluturimit MH17", transmeton...

Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë

Baza e këtij projekti është Audi RS7 Sportback, i cili kushton 205.000 dollarë. RS7 ka motor 4.0 litra twin-turbo...

Real Madridi i përgjigjet Milanit për Luka Modricin

Luka Modric nuk do të transferohet te Milan. Skuadra italiane ka kërkuar informacione rreth situatës së Luka Modric te...

Telekomi i Kosovës në betejë me falimentimin

Ka tashmë një kohë që Telekomi i Kosovës po përballet me rrezikun e falimentimit. Por, përfaqësues e kësaj kompanie...

Burgim i përjetshëm për El Chapo-n

Joaquín Guzmán Loera, krimineli i njohur si “El Chapo” i cili kontrolloi pjesën më të madhe të tregtisë ilegale të drogës në...

Shkencëtarët zbulojnë një qelizë të veçantë që mund të shërojë problemet me zemër

Shkencëtarët kanë zbuluar një qelizë që jeton në hapësirën që rrethon zemrën dhe që është e aftë të ndihmojë atë të shërohet...